Venäjän presidentti Vladimir Putinin korkea-arvoisen avustajan kerrotaan raivostuneen kesken Pariisissa käytyjen Ukraina-neuvotteluiden.
Ukrainan sisäministeri Arsen Avakovin mukaan Vladislav Surkov menetti malttinsa, heitti asiakirjoja lattialle ja huusi: ”meillä oli erilainen sopimus”.
He ehdottivat, että vedämme joukkojamme jo aiempaakin pidemmälle. Minne? Marinkaan, jossa jokainen metri saavutettiin takaisin verellä, Arsen Avakov kysyi Financial Timesin mukaan.
– Vai pitäisikö meidän vetäytyä Shyrokynestä, josta käsin puolustamme Mariupolia? Tämä on järjetöntä, Avakov jatkoi.
Niin sanotun Normandia-formaatin neuvottelut tähtäävät paikallisvaalien järjestämiseen Itä-Ukrainan kapinallisalueilla ja konfliktin rauhoittamiseen. Venäjän sotilasjoukkojen läsnäolo Donbassin alueella on herättänyt huolia vaalien rehellisyydestä.
https://www.verkkouutiset.fi/vladimir-putinin-avustaja-raivostui-neuvotteluissa/
Venäjä tunnusti sotivansa Ukrainassa
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Neuvotteluissa Pariisissa oli vain Putin ja Ukrainan presidentti ja Ranskan ja Saksan presidentit.
Venäjä väittää kuitenkin että Ukrainassa käydään sisällissotaa jossa Venäjällä ei ole mitään osuutta.
Missä oli "sisällissodan" toinen osapuoli ?- Anonyymi
Verkkouutiset ovat valeuutisointia, se asia noin yleisesti.
Se että uutisointi hyväksytään, kertoo siitä että se myötäilee valtamedian agendaa valehtelulla ja samalla pimittää tosiasiat vaikenemalla.
#Missä oli "sisällissodan" toinen osapuoli ?#
Jospa Ukraina ei hyväksy toista osapuolta samaan pöytään, nykyiselle presidentille luodaan painetta kotimaasta käsin. Anonyymi kirjoitti:
Verkkouutiset ovat valeuutisointia, se asia noin yleisesti.
Se että uutisointi hyväksytään, kertoo siitä että se myötäilee valtamedian agendaa valehtelulla ja samalla pimittää tosiasiat vaikenemalla.
#Missä oli "sisällissodan" toinen osapuoli ?#
Jospa Ukraina ei hyväksy toista osapuolta samaan pöytään, nykyiselle presidentille luodaan painetta kotimaasta käsin."Verkkouutiset ovat valeuutisointia, se asia noin yleisesti.
Se että uutisointi hyväksytään, kertoo siitä että se myötäilee valtamedian agendaa valehtelulla ja samalla pimittää tosiasiat vaikenemalla."
Verkkouutiset on journalistisiin pelisääntöihin sitoutunut luotettava suomalainen media toisin kuin ne sinun valeuuutissivustosi.
"Jospa Ukraina ei hyväksy toista osapuolta samaan pöytään, nykyiselle presidentille luodaan painetta kotimaasta käsin."
Kyllä se sodan toinen osapuoli Venäjä oli neuvottelupöydässä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1603566Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.512030Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281088
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381024- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872