täyttykää Hengellä niin ette lihan himoa täytä ja tässä linklissä vaikuttaa vahva Pyhän Hengen voima, joka vahvistaa uskovaisia. https://www.youtube.com/watch?v=f0UoZcsOBJc
Raamattu sanoo
3
160
Vastaukset
koskee uudesti syntyneitä uskosvia,jota ovat syntyneet ylhäältä.Meissä on kaksi luomusta vanha ja uusi luomus.On taistelus omaa syntisyyttä vastaan,sen voitta vain Jeesuksen veren kauttaa,vanhuskauden vaateet ylllä.
Toisaalta raamattu käskee lisääntymään ja täyttämään maan.
Jos ei lihan himoa tunne, jää tuo kösky täyttämättä miespuolisten osalta kokonaan.
Taas yksi huti uskonharhaisilta."Jos ei lihan himoa tunne, jää tuo kösky täyttämättä miespuolisten osalta kokonaan."
Entäs sitten ensimmäinen "avioliitto". Heti kun Aadami näki naisen, hän jätti isänsä ja äitinsä ja alkoi nylkyttämään kylkiluutaan kaikkien jumalien edessä tuntematta lainkaan häpeää.
22 Herra Jumala teki tästä kylkiluusta naisen ja toi hänet miehen luo.
23Ja mies sanoi:
– Tämä se on! Tämä on
luu minun luustani
ja liha minun lihastani.
Naiseksi häntä sanottakoon:
miehestä hänet on otettu.
24 Siksi mies jättää isänsä ja äitinsä ja liittyy vaimoonsa, niin että he tulevat yhdeksi lihaksi.
25 Ja he olivat molemmat alasti, mies ja hänen vaimonsa, eivätkä he tunteneet häpeää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265