https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/al-holin-leirilta-suomeen-palaavat-sijoitetaan-ensisijaisesti-kotikuntiinsa-radikalisoitumista-seurataan-meidan-rooli-on-tunnistaa-riskit-ja-tehda-ilmoitus-poliisille/7658108#gs.lywctj
Eli missä joku somalinaikkonen oleskelulupansa kanssa sattui asumaan. Saamme siis mm. somali-arabi pentuja. Supisuomalaisia melkein.
Ja naisia ilmeisesti "seurataan", että ovatko he radikalisoituneita. Hmm. Ihminen matkustaa tietoisesti ja omasta tahdostaan sotatoimialueelle, jossa tukee aktiivisesti hirmuhallintoa, joka teloittaa viattomia ihmisiä, kiduttaa heitä ja raiskaa; pitää orjina, surmaa myöskin lapsia, sekä tavoittelee maailmanvaltaa. Silloinko ihminen ei ole vielä radikalisoitunut? Täytyykö odottaa kunnes hän räjäyttää itsensä suomalaisten keskuudessa?
Onko tämä seuraaminen yhtä tehokasta kuin Turun terroristin kanssa? Aiotaanko nämä naiset kenties päästää vapaalle?
Suomen nössöillä viranomaisilla ei ole mitään käsitystä siitä, millaista todellinen pahuus voi olla ja kuinka käveleviä aikapommeja nuo lapset ja aikuiset ovat.
Al-holilaiset palaavat "koti"kuntiinsa
9
55
Vastaukset
- Anonyymi
No sittenhän ne voidaan hoitaa vähin ääniin edullisesti kotikunnissa soita riittää.
- Anonyymi
Enpä ihmettelisi, jos yksi isishuorista olisi 10 vuoden päästä demareiden kansanedustajaehdokas...
- Anonyymi
Jussi oli oikeassa vaikka häntä valehtelijaksi haukutaan.
- Anonyymi
Jeps, on se kumma. Kaikki ministerit ja asiasta tietävät on ihan "Ööhh böböbö, rikkinäinen puhelin, enmmmäää tiijä?? Töööööh!", silti asiat vaan "tapahtuu"
- Anonyymi
Tämä on sitä Haaviston maanpetturitason politiikkaa. Hän ei ole rehellinen ja oli yksi suurimpia virheitä tuossa valehtelijoiden hallituksessa nimittää Haavistoa yhtään mihinkään ministerin tehtäviin tuollainen tyyppi pitäisi sulkea politiikasta kokonaan ulos. Hän on osaamisensa jo näyttänyt Ei jatkoon.
- Anonyymi
Hän on ollut aina oikeassa, ja tulee edelleenkin olemaan. Lapsemme lukevat aikanaan tulevaisuuden medioista miten nämäkin kriisit aikaansaatiin, ja kuka tiesi totuuden.
- Anonyymi
Asunnot valmiina odottamassa tulijoita ja kun vähän kotiutuvat perässä tulee vähitellen koko muu suku. Uudet sedät,tädit,siskot,veljet ja näitten lapset jne.
- Anonyymi
Nyt luettelo niistä lähtökunnista että tiedetään varoa ja pelätä pahinta.
- Anonyymi
Pääkaupunkiseutu Turku?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2364016Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411471
- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37930Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62770