työmarkkinatuella. menot minimissä. vain ruokaa ostan,,,,,,,
ja tämä on köyhyyttä, joka johtuu siitä, ettei palkka-töitä löydy.
palkkatöihin tai eläkkeelle ei pääse.
ollaan köyhyydessä.
Köyhän Vaimoni kalsarit
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
voisit myydä ne vaimon kalsarit jollekin pervolle haisteltaviksi ? saisi siitä hyvät rahat ja ostaisi rasvaista sianlihaa juutalaiseen joulun viettoon.
- Anonyymi
Monet ostaa tosiaan käytettyjä pikkareita ja sukkia.
- Anonyymi
Jopa taasen heitit trollia! Miksi ette hae ILMAISTA EU-ruoka-apua ja muuta ilmaista ruokaa? Ei siihen enään paljoa tarvitse lisukkeita ostella, kun pärjää tosi hyvin. Toimeentulotuessa on määritelty 8€/päivä ruokaan ja juomiin, ne säästyy aika pitkälti muuhun, ostaa vaikka sitten kalsareita tai maksaa uuden auton leasingmaksua.
Varmaan teidänkin paikkakunnalla on lahjalista, minne voi esittää joululahjatoiveet, voi pistää toiveeksi vaikka vaatelahjakortin paikalliseen liikkeeseen tai ruokalahajkortin paikalliseen ruokakauppaan. Kuka näihin omia rahojaan alkaa laittamaan, kun voi saada ilmaiseksi!
Miksi ette muuten hae asumistukea, siihenkin olette oikeutettuja!- Anonyymi
Minne vosi laittaa toivelistan, jossa pyydettäisiin, että suomeen ei enää väkipakolla tuotettaisi terroristeja, raiskaajia, murhaajia , tappajia, ja yleistä tuvattomuutta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minne vosi laittaa toivelistan, jossa pyydettäisiin, että suomeen ei enää väkipakolla tuotettaisi terroristeja, raiskaajia, murhaajia , tappajia, ja yleistä tuvattomuutta?
Miten tuo liittyy ap:n kalsareihin ja siihen, että monella paikkakunnalla on lahjalistat köyhien perheiden auttamiseksi?
Tosin tutkitusti rajakki repsujen koulutus ja ÄO on aika vähäistä... https://yle.fi/uutiset/3-9528779 - Anonyymi
Niin. Itse olen eu ruokakassin tuotteilla pitkälti elänyt. Se kevytmaitojauhe on parasta. En tarvitse maitoa kantaa kaupasta. Teen siitä maidon. Eilen tein riisipuuroa siitä ja nam oli hyvää. Tumma makaroni on terveellisempää kuin vaalea. Ostaa jauhelihaa vaikkapa kylkeen niin on hyvää. Herne maissi paprikaa kans. Tai ihan niitä sekavihanneksia. Hapankorppuja välipalaksi. Ja tulee muussijauheita siinä eu kassissa kans. Oikein tehtynä sekin hyvää! Pitää olla viitseliäs niin saa ruokaa. Itse kerään myös pullot ja tölkit,talvella niitä vähemmän tietenkin on maassa. Kesällä ahkera kerää ihan mukavasti rahaa niilläkin.
- Anonyymi
Miten niin kalsarit,joskus niitä saa ihan nättejä 1,50€ -2€ tää ei osta mitään kalliita ja kauniita on nuokin.Olkaa henkisesti rikkaita,lukekaa kirjoja,kattokaa tvtä,liikkukaa saatte niin itsellenne ja terveyskin kohenee.Uni nukkukaa kun voitte ,se tärkeetä.Tuo köyhä sana,pitäs kieltää.Mut jos saatte tukia niin nostakaa jemmaan kaikki.Säästää voi oikeesti,ja ruoassakin voi,mutta tilille jos jää kela heti puuttuu.Mut jos hirmuhinku töihi ,niin pitää muuttaa sitten työn perää..
- Anonyymi
Niin esim tokmanni ostin jopa 0,70€ alushousuja,mummomallia tosin,mutta nehän on mukavat jalassa. Lisäksi prismassa usein 1-2€ ,jopa collegehousuja. Ja paitoja. Xtra merkkiset rintaliivit omistan,maksoivat 7,95€ ja on kestäneet useamman vuoden. Lisäksi olen saanut vaatteita tuttavilta.
- Anonyymi
Kannattaa miehen elää siten, että vaimo viihtyy pääasiassa ilman kalsareita. Ei kulu kangas turhaan. Säästöä se on pienikin säästö.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475335Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "571981Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381713Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella171689- 141435
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol271305Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4129081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171087Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771048Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60887