Olipa hankala asiakas autokorjaamolle

Anonyymi

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perus egoisti autoilija. Yksityisautoilu kiellettävä!

    • Anonyymi

      Tulee ihan ideaalityöttömät mieleen. Heidän mielestään on lähestulkoon pahoinpitelyä velvoittaa ihminen tekemään elantonsa saamiseksi jotain.

    • Anonyymi

      Olisi kieltämättä metkaa seurata tämän henkilön elämää ja toimintaa muutenkin,,,tosin etäisyyden päästä.

    • Anonyymi

      Olipa tarkan markan mies. Harmi kun hävisi.
      Auton huollattaminen on sairaan kallista merkkiliikkeessä ja yleensä se on autoliike, joka asiakasta nyhtää. Heille tuhannen euron lasku pelkästä auton vieressä piereskelystä ei näytä olevan yhtään mitään, vaikka normaali ihminen joutuu sen eteen painamaan töitä vähintään pari viikkoa.

    • Anonyymi

      Tuossa ei nyt kerrota kaikkea. Mikä oli huollon loppusumma ja kuinka tarkasti se oli eritelty? Joka kikkareesta pientarvikelisä jne. Tietenkin loppusummakin pyöristämättä ja lasku sentin tarkkuudella. Kannattaisi varmaan aina pyytää kohtuullinen kustannusarvio etukäteen.

      Mies ajatteli antaa autoliikkeelle vähän takaisin samalla mitalla.

      Terveisin joskus myös erehtynyt.

      • Anonyymi

        Niin..mutta hänhän ei valittanut laskusta vaan lähinnä eri toimenpiteistä ja liika-ajosta(?)

        JA:
        Voimaan jää myös käräjäoikeuden Audi-miehen maksettavaksi tuomitsemat 2 300 euron oikeudenkäyntikulut.
        Tuolla ostaisi isosti bensua..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe