Isis-morsianten ja heidän tuotostensa muodostaman ongelman voisi ratkaista se että otettaisiin Suomen kansalaisuus niiltä pois niin ei al-holin leirillä enää olisi Suomen kansalaisia .
Kansalaisuus pois=ei enää Suomen kansalainen?
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin. Tanska on jo poistanut muutamilta ISIS jäseniltä kansalaisuuden. Eivät enää tule niin vain takaisin, eivätkä varmasti muiden elätettäväksi.
- Anonyymi
Suomi voi poistaa samalla tavalla tuon uuden lain perusteella.
- Anonyymi
Kyllä aloittaja on oivaltanut asian ytimen,kunpa joku meidän päättäjistämmekin saisi tuollaisen valon välähdyksen!
- Anonyymi
Suomen kansalaisuuden voi poistaa 1 .5. 2019 voimaan tulleen lain perusteella.
Siinä mainitaan rikolliseen toimintaan osallistuminen , terrorismi. Ym kohtia.
Nyt olisi lakia käytettävä, ei lakeja vain ole tarkoitettu kuolleiksi kirjaimiksi ja
kirjahyllyissä säilytettäviksi. Että silleen. - Anonyymi
Nämä muutama suomalaisnainen, joka tummasilmän perässä isismorsiammeksi päätynyt on joutunut tilanteeseen täysin omaa tyhmyyttään. Lapset ovat syyttömiä siihen, että heidän isänsä on terroristi ja äiti tyhmä lähiömutsi.
Kyllä ne pitää sieltä Suomeen saada, mutta äideille on annettava vain kaksi vaihtoehtoa: työnteko tai vankila. Lapset päivähoitoon tai sitten huostaan, jos äideille ei työ maistu. - Anonyymi
Suomen perustuslaki takaa kansalaisuuden pysyvyyden. Kansalaisuutta ei voi perua.
- Anonyymi
Kyllä voi kansalaisuus laki on muuttunut 1.5 2019 ja siinä mainitaan terrorismiin osallistuminen yhtenä syynä perua Suomen kansalaisuus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä voi kansalaisuus laki on muuttunut 1.5 2019 ja siinä mainitaan terrorismiin osallistuminen yhtenä syynä perua Suomen kansalaisuus.
Kuka vaan on toisen terroristi? Idässä sanotaan että Länsi ja Lännessä sanotaan että Itä. Kuka voi siis toimia tuomarina? Aika vaikea kysymys.
Toisen terroristi on aina toisen vapaustaistelija. Mikä ratkaisuksi?
- Anonyymi
ylös vaan ettei totuus pääse unohtumaan
- Anonyymi
Miksi yksikään puolue ei muistanut, että he olivat hyväksymässä 1.5.2019 voimaan tullutta Suomen kansalaisuuslain muutosta ? Jonka perusteella Suomen kansalaisuus voidaan perua ja poistaa terrorismin takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910