Skoda Motorsport lopettaa Rallin MM-sarjassa.
On kilpaillut WRC2-luokassa.
Kaudella 2020 ei enää Skoda ole mukana MM-sarjassa.
Taisi ralli olla liian kovaa rääkkiä, ei itäauto sellaista kestä
Skoda ulos rallin mm-sarjasta
19
166
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan oikea päätös itätehtaan tuotokselta. Eihän menestys ole kummoista ollut alun alkaenkaan....
- Anonyymi
Silloin aikoinaan, itäautoaikaan, Trabant lopetti rallin MM-sarjassa!
Tiedätkö miksi? NO, ihan san takia kun ei ollut kilpailijoita samassa sarjassa, sarjan ainoa kilpailija voitti tietenkin koko sarjan.
Ettehän te typerät trollit mitään tiedä itäautoajasta, miksi pitää tuoda typeryytensä noin vahvasti esiin? Eihän tänäpäivänä ole mitään itäautoja. - Anonyymi
Oliko Skodan luokissa montaakaan kilpailevaa merkkiä! Olisiko ollut joku läntinen Ford tai Hyundai? Joka tapauksessa upeaa että Skoda oli mukana R5 luokassa niin jokainen RS kuski sai esikuvia.
- Anonyymi
Kyllä Skoda 1000 MB:llä pärjättiin ralleissa. https://www.youtube.com/watch?v=jsPcUYmoSPU
- Anonyymi
Toyotan ura rallipoluilla loppui selkeästä syystä. Tojolle tuomittiin kilpailukielto huijauksen takia. Nolosti jäi Tojo kiinni turbo-huijauksesta ja on ainoa rallitalli joka on kusettanut noin pahasti. Japanialainen on suuri kusettajs
- Anonyymi
Kilipailu on kovaa ja vain voittajaa ylistetään kabineteissa ja Esson baareissa?
- Anonyymi
Veikkaan, että tuo liittyy julkisuudessakin olleeseen uutiseen strategian viilauksesta; Skooda on ennenkaikkea halpis malli itämarkkinoille. Ja siihen kuvaan ei mikään ralli juttu sovi. Ihan fiksu veto.
- Anonyymi
Montako vuotta peräkkäin Skoda voitti luokkansa, tässä kysymys Toyotahörhölle?!
- Anonyymi
Autetaan vähän kateellisia.
Skoda on voittanut WCR-2 sarjan vuosina 2016, 2017, 2018 ja 2019.
Hopeaa vuosina 2016 ja 2018.
Pronssia vuosina 2015, 2017, 2018 ja 2019.
Lisäksi WRC-2Pro luokan 2019.
Melkoinen suora.- Anonyymi
Autetaan vähän sinuakin lukemisen ymmärtämisen vaikeudesta kärsivää tukioppilasta.
Aloituksessa oli kyse Rallin MM sarjasta. Ei mistään alasarjoista... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Autetaan vähän sinuakin lukemisen ymmärtämisen vaikeudesta kärsivää tukioppilasta.
Aloituksessa oli kyse Rallin MM sarjasta. Ei mistään alasarjoista...Pahoitteluni. En ymmärtänyt lukemaani ensi alkuun. Sorry siitä.
Skoda fanaatikko. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Autetaan vähän sinuakin lukemisen ymmärtämisen vaikeudesta kärsivää tukioppilasta.
Aloituksessa oli kyse Rallin MM sarjasta. Ei mistään alasarjoista...No sarjat joita lueteltiin on MM sarjoja.
- Anonyymi
se on iso harmi sillä on hyviä kuskeja tullut ja vähän edullisempi kun monet muut
- Anonyymi
Hevosmiehet kertovat että Skooda tulee takaisin 2022 sähkö ja/ tai patteriautolla. Prototyyppi on kuulemma jo testeissä jossakin päin itäblokkia. Itse veikkaisin České Budějovicen testirataa, ihan siinä panimon vieressä. Katsellaan.
- Anonyymi
"jossakin päin itäblokkia"!!!????!!!!
Olet sinä ressukka jämähtänyt kovin pahasti menneisyyteen, pitääkö tyhmyytesi tuoda noin vahvasti esiin?
- Anonyymi
Katotaan uudelleen ensi vuonna jahka tämä korona juttu on ohi. Voivat nimittäin tulla takaisinkin.
- Anonyymi
Vois olla kuskistakin kiinni - siinähäm JM:lle oiva tehdasauto - eiku kyselee vaan.
- Anonyymi
MM rallin speksit tulee muuttumaan ja Skoda ennakoi tuota. Ne todennäköisesti nyt puuhaa uutta autoa uusien, heidän olettamiensa säätöjen osalta.
- Anonyymi
Rääkistä en tiedä, mutta voisko olla, että panos ja tuotos ei kohdannut...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145