Miten ihmeessä tuolla hirvittävän vaarallisella leirillä voi Ylen vääräuskoiset toimittajat käydä haastattelemassa noita isis akkoja ihan samalla tavalla kun Helsingissä Kauppatorilla ohikulkijoita ? Joku nyt mättää ja pahasti uutisoinissa ?
Yle se jaksaa valehdella leirin oloista
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Yle taitaa husuttaa maan tapaan.
- Anonyymi
Keväällä väitettiin, että kesällä olot ovat kuolemaksi. Hengissä nuo ilmeisesti edelleenkin ovat. Kuinkahan moni niistä on oikeasti suomalainen?
- Anonyymi
No ei ainakaan läpsyttelyn vauhti ole yhtään hyytynyt noilla pommisäkeillä.
- Anonyymi
Kauppatorilla hedelmä- ja vihannesvalikoima suppeampi kuin tuolla camping-alueen torilla
- Anonyymi
No terveydenhuoltokin on kunnossa kiertää teltalta teltalle. Ei Suomessa ole tuollasta kotihoitoa.
- Anonyymi
Leirillä on koulu ja muonitus sekä länsimainen terveydenhuolto ja tarvittaessa helikopterikuljetus yliopistosairaalaan, ja ah, kaikki tietysti maksutonta.
Suomessa ei monellakaan ole noin upeasti asiat.
Sopii vain ihmetellä, miksi he haluaisivat suomeen, hehän ovat nyt käytännössä luvatussa paratiisissa.
Vielä kun joku syöttäisi lusikalla kaviaaria niin olisi täydellistä.- Anonyymi
Suomessa kaiken järjen ukaan odottaa vankila.
Osallistumisesta terroritoimintaan.
- Anonyymi
Joo! Ihan järkyttävää et murhanhimoisten terroristien sotavankileirillä ei olekaan meno niinkuin Tykkimäen huvipuistossa! :)
IIIIK!
Otetaan ne tänne murhailemaan! :) - Anonyymi
Mainiota kun uskotellaan että ulkomailta tuodaan tänne mustaan pimeyteen , räntäsateeseen , siitä johonkin malmin läävä poikakotiin , lukkojen taakse , somali kuski noutaa malmi kouluun dojodalla ja vie takaisin lukittuun laitokseen , ainiin suomessa kaikilla on mahdollisuus käydä ihan samat koulut ja oppiasteet , jopa käkisalmen alaasteelta voi löytää tiensä yliopistoon helsinkiin.
Jos afrikan eläin saisi päättää , elää vaarallisesti päivä kerrallaan savannilla vai tullako ykkösluokassa ja omassa häkissä eläintarhaan mustikkamaalle.
1 holhottava saattaa työllistää 100 työtöntä hyvinvointivaltiossa , bisnes edellä toisen parhaaksi. - Anonyymi
Alfredo Stroessner on Paraguayn Haavisto, joka päästi natsiperheitä, henkensä uhalla pakenevia, piiloon kuin Haavisto Isis-perheitä
Isis EI OLE TUONUT MITÄÄN HYVÄÄ mutta luonut keskitysleirejä, massamurhia, massiivista luonnontuhoa, tuhonnut korvaamattomia historiallisia taideteoksia ja paikkoja (esim. Palmyran) ...
Näitä törkyhölmö Haavisto tuo Suomeen elätettäviksi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1197043Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1164811L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa624064TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143404Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6932134Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2431520- 661388
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581378Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531326Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121002