meinaa, että Boris Johnsonin pään voi katkaista ja panna kepin nokkaan.
Tuollaista paskaa siis nämä vassaritoimittelijat ovat.
https://twitter.com/NuuniUnna/status/1205811244734779392
Äärivasemmistolainen toimittaja Saska Saarikoski
21
701
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole Saska Saarikosken ajatukset terveitä Boris Johnsonin suhteen.
- Anonyymi
Ihme tyyppi se on.
- Anonyymi
Missä viipyy aloittajan todisteet ja linkki terveystodistukseensa?
- Anonyymi
Miten hesari voi pitää sitä palkkalistoillaan.
- Anonyymi
Selvää vihapuhetta mutta sehän on joillekin sallittua.
- Anonyymi
Sairas ukko päästään. Eipä tuosta ole mihinkään. Pelkkä viottunut mitättömyys.
- Anonyymi
Taitaa olla myös juoppo.
- Anonyymi
Käsittämätöntä, että tuollainen viesti saa olla eikä poliisi puutu asiaan. Mutta tottakai, oikea suvakkivasuri asialla, niin se on sallittua. Oikeasti tuo on ihan sairasta. Trumpin tappamisellakin voidaan elämöidä eikä haittaa ketään.
Tässä näkee kuinka kaksinaamaisia nämä vihapuhevahdit ovat: muilta ei siedetä mitään, mutta itse suvakit saavat hekumoida verellä ja väkivallalla, tappofantasioilla.
Kyse ei ole oikeasti siitä, että vihapuhe, väkivalta, laittomuus olisi pahasta, vaan ne vaan eivät ole sallittuja konservatiiveille: suvakit saavat tehdä mitä vain lain estämättä. Haavisto saa olla despootti, rikkoa lakia, painostaa, erottaa, johtaa pelolla, kaikki suojelevat.
Lentokoneseisoja, anarkistit rikkovat ympäristöä, hakkaavat hevosia. Konservatiivipuhujaa saa lyödä, maga-hattuja vainota. Valehdella. Populisteja maalittaa, erottaa, uhkailla heidän kotiaan kuten Saksassa.
Mutta jos joku uskoo homojen voivan eheytyä, se on sen luokan rikos, että potkut kaikista työpaikoista ja maine mennyttä ikuisesti. Tai jos Päivi Räsänen tukee hetero-avioliittoa 15 vuotta sitten, niin oikeuskuulusteluihin.
Jos blogisti, Maria Nordin kehoittaa korjaamaan päänsä transseksuaalille, alkaa maalitus ja potkujen hankkiminen. Kaikki nämä rakkaudella toimineet ihmiset tuomitaan vihaajiksi ja suuren luokan rikollisiksi, joita pitää rangaista.
Heidän ainoa rikoksensa on olla erimieltä suvakismin doktriineista.- Anonyymi
Pistin poliisille nettivinkin Saarikoskesta saatteella:
"Helsingin Sanomien liberaalitoimittajan, Saska Saarikosken väkivaltainen tappofantasia vieraan valtion konservatiivi-päämiehestä. Oikeuttaa väkivaltaan poliittisesti eri mieltä olevia kohtaan."
Minusta tuo vaan on sairasta. Varsinkin kun kyseessä vain se, että Saarikoski ei pidä siitä, että eri aatesuuntaa edustava henkilö ja puolue voittaa demokraattisissa vaaleissa ja hän haluaa brutaalisti surmata henkilön ja häpäistä ruumista.
- Anonyymi
Tuon kusirunkku-Sashan vuoksi piti Hesarinkin tilaus aikoinaan lopettaa.
- Anonyymi
Normaali äärivasemmistolainen hörhö.
- Anonyymi
Onkohan tää sitä parempaa maalittamista?
- Anonyymi
Suomalaiset toimittelijat eivät pidä siitä että äänestäjät äänestää väärin kuten esim. Venäjällä, USAssa ja nyt myös Britanniassa. Suomessa on nyt toimittelijoiden mielestä äänestetty oikein koska vihervasemmisto ja vasemmisto on hallituksessa ja vieläpä useita naisia ja ainakin yksi homo.
- Anonyymi
Juuri tällä hetkellä Saska puhuu radiossa Yhdysvaltain rasismista. Siellä kuulemma 'mustat', jota nimikettä Saska käyttää, pääsevät ohituskaistaa pitkin yliopistoon ja hän lisäsi 'Mitenhän Suomessa reagoitaisiin jos vähemmistöt pääsisivät yliopistoon ohituskaistaa pitkin?'
Nyt herra ei ole ajan tasalla. Suomessa suomenruotsalaiset juurikin ovat jo pitkään päässeet yliopistoon ns ohituskaistaa pitkin. Oma opiskelukaverini oli päässyt useaan yliopistoon samana keväänä ja valitsi parhaan päältä suomenruotsalaisena, ei ollut ns huippuälykäs.- Anonyymi
Korjaan, samana syksynä.
- Anonyymi
Tuo on taas Pietarissa tehty paskaväärennös. Vai voitko laittaa linkin Saarikosken ALKUPERÄISEEN tviittiin?
- Anonyymi
Tämä nyt on sitä parempaa maalittamista ja vihapuhetta?
- Anonyymi
Kyllä se on aito mutta viittaa englannin historiaan, Lontoossa on tehty noin kuninkaille. En kyllä itsekään kyllä ihan heti tunnistanut viittausta vaikka valmistunut historian laitokselta.
Tuo vihervassari viha on 30-luvun juutalaisvihaa uudessa muodossa. Tosin täytyy korostaa että fasismi syntyi kommunismi vastaan, mitä myös natsi vastustivat. Kun ei ymmärrä, niin kuvittelee että kansallisosialistit olivat sosialisteja, päin vastoin. Äärioikeiston juuret on fasismisssa. Osasta niin kuuluukin olla, osa ei vaan tajuu...tuosta on yksimielisyys polittisessa historiassa. Ymmärtävä lukija huomaa sen itsekin. - Anonyymi
Milloinkas tuo Saska pidätetään ? Ettei kerkiä Boris Johnsonin päätä kepin nokkaan laitattaa ? Tulisi suomelle paha Mainehaitta Briteille .
- Anonyymi
Stalin
- Anonyymi
Turha puhua mistään radikalisoituneesta äärivasurista.
Ihan tavallinen, normaali vasemmistolainen toimittajahan tuo on. Toivoo mielestään väärässä olevien tappamisia ja ruumiiden häpäisemistä. Perus vasurisettiä.
Ero lienee siinä, että moni vasuritoimittaja edes yrittää esittää jotakin muuta kuin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984812Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143942Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771974Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5371156- 531125