persujen kanssa samaan hallitukseen, se on jo käynyt selville. Vain jotkut idioottivassarit eivät tajua tätä.
Seuraava hallitus koostuu noista, tosin kepu saattaa jäädä ulkopuolelle.
Sekä Kokoomus, kepu ja KD ovat valmiina lähtemään
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan noista ei ole seuraavassa hallituksessa
- Anonyymi
Idioottivassarin vastaus. Suurimmat puolueet ensivaalien jälkeen ovat persut ja kokkarit, nuo kaksi ovat myös seuraavassa hallituksessa.
- Anonyymi
Kukaan muu kuin rosvo ei kannata rosvojen puole Kokoomusta. Persuja ei ainakaan voi pitää rosvoina. Mieluummin he olisvat aiemminkin menneet muiden kanssa hallitukseen, kuin Kokoomuksen, mutta muut ovat aivottomia paviaaneja.
- Anonyymi
Jaah,kukaan noista ei ole luvannut persujen kanssa hallitukseen. Edellinen kokeilu on vielä hyvin muistissa ja siitä persupuolue on radikalisoitunut liikaa.
Eiköhän pidetä persut siinä ainoassa asiassa mitä ne osaa,oppositiossa mölisemässä. - Anonyymi
Kokoomuksen kanssa emme me persut hyppää samaan veneeseen,se uppoaa ja jokainen puolue joka on lähtenyt kokkkareiden apupuolueeksi on hävinnyt seuraavat vaalit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934732Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2053784Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.892178Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311224
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611203- 531095
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä36948