HUS vatsakeskus

Anonyymi

Onko kellään kokemusta kyseisestä paikasta? Hoitajat? Kirurgit? Minulla on siis aika Sinikka Salmenkylälle, ilmeisesti asiantunteva, mutta millainen ihmispersoona? Ymmärtääkö potilaan kipuja leikkauksen jäljiltä? Olisi kiva kuulla kokemuksia.

1

2368

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla ei ole vatsakeskuksesta kokemusta mutta muuten on HUS:in puolella vatsa leikattu 4 kertaa ja olen ihan tyytyväinen. On ollut hyvät kirurgit, tosin tuo Salmenkylä on mulle ihan outo nimi. Aiemmin oli HUS:in vatsakirurgia Peijaksessa josta siirtyi Kirurgiin, ja nyttemmin Jorvissa, taitavat ja ymmärtävät kirurgit on olleet.
      Vatsakeskus taitaa olla Meilahdessa. Vanhempia vatsakirurgeja on siirtynyt vähän sinne sun tänne. Ja kyllä ottavat yleensä kivutkin asiallisesti.
      Vatsakeskuksessa tietääkseni tehdään niitä lihavuusleikkauksia ja käsittääkseni siellä on ainakin yksi tosi hyvä kirurgi niitä tekemässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      126
      8897
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      145
      5374
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3825
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      131
      3585
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2634
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1906
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      358
      1562
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1557
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      71
      1410
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1376
    Aihe