– Mikään hallitus ei voi päättää, että emme toimi Suomen lakien mukaan tai toimimme lakeja vastaan, Arhinmäki sanoi Ylelle.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/puolueiden-valit-ovat-kiristyneet-al-holin-sekavan-tilanteen-vuoksi-hallitus-viilaa-vastaustaan-opposition-valikysymykseen/7661400#gs.mijxo4
Arhinmäki on oikeassa. Nyt olisikin paikallaan järjestää uudet vaalit, jolloin kansa pääsee äänestämään joko laillisuuden tai laittomuuden puolesta.
Arhinmäki tuomitsi hallituksen laittomuudet
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä Haavisto kertoo mitä saa tehdä ja kuka saa . Siihen ei kommunistin mielipide vaikuta .
- Anonyymi
Kyllähän tätä asiaa EI Haavisto päätä. Sen hoitaa ulkoministeriö yhteistyössä SPRn ja lastensuojelun kanssa.
Asiassa on paljon selvitettävää; Lasten Suomalaisuus ? Naisten osallisuus isis toimintaan. Pakkohuostaanotto lapsista ? Kuka hoitaa lasten pitkän pitkän hoidon ja terapiat yms.
Avoimia kysymyksiä on ja tulee paljon
- Anonyymi
No niin, nyt se on sitten hallituspuolueen puolelta todettu.
Eihän voi olla niin, että samaan aikaan perustellaan erityisesti Suomen lailla, että haetaan kaikki pois koska lakia pitää noudattaa, ja samaan aikaan rikotaan samaa lakiopusta mm. puhumalla omia vastoin velvoitetta puhua totta ja siirtelemällä virkamiehiä korkeimman omakätisesti.- Anonyymi
Vihreiden toimintaperiaate on että päämäärä on tärkein. Jos laki estää toiminnan se on väärä ja saa väistyä. Kun tavoite saavutetaan katsotaan että on ollut oikeutus myös lainvastaisiin toimiin ja tekijät ovat sankareita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreiden toimintaperiaate on että päämäärä on tärkein. Jos laki estää toiminnan se on väärä ja saa väistyä. Kun tavoite saavutetaan katsotaan että on ollut oikeutus myös lainvastaisiin toimiin ja tekijät ovat sankareita.
Viheriäät seisottelevat myös lentokoneissa ja terrorisoivat niitäkin
Sokea fanatismi menee kaiken muun edelle
- Anonyymi
Arhinmäki puhuu mitä sattuu juotuaan liikaa kirkasta vettä.
- Anonyymi
Hyvä että ymmärsivät tunnustaa tosiasiat viimeinkin :)
- Anonyymi
Teroristilta pois kansalaisuus heti?
Hulikaani Arhinmäki. Laillisuusmies. Ja lehmät lentää.
- Anonyymi
Mielenkiinnolla odotamme Arhinmäen ja vasemmistoliiton aikaansaannoksia suomalaisten hyväksi.
- Anonyymi
Presidentti myöskin on huolissaan tastä hallitukseta antaa ymmärtää että suomi on holtittomissa käsissäja kuten viron sisäministeri totesi suomea johtaa kassa-tyttö nuorten tietämättömien naikkosten kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Presidentti myöskin on huolissaan tastä hallitukseta antaa ymmärtää että suomi on holtittomissa käsissäja kuten viron sisäministeri totesi suomea johtaa kassa-tyttö nuorten tietämättömien naikkosten kanssa.
Myös vasemmiston Merja Kyllönen on Arhinmäen kannalla alkaako tästä suunnasta hallituksen rivit rakoilla ?
- Anonyymi
Arhinnmäen kannattaa suuressa viisaudessaan kiinnittää huomiota siihen, mitä sopimuksia ja lakeja kyseiset henkilöt ovat noudattaneet liittyessään terroristeihin ja tehdessään terroritekoja. Kovin yksinkertaiselta näyttää Arhinmäen ajatuksenjuoksu.
- Anonyymi
Missä vaiheessa Arhinmäestä on tullut lainkuuliainen ?eihän hän sitä ollut aikaisemmin.
- Anonyymi
Vaseimmisto ja Arhinmäki kannattavat omilla toimillaan terroristejä .
- Anonyymi
Rottakanta tuntuu lisääntyneen ja jotkut epätasapainoiset vielä ruokkii niitä.Rottien lisääntyessä taudit lisääntyy ja oman populaation kasvaessa, käyvät jopa ihmisten kimppuun. Nyt tuleekin kirjata ylös nuo rottia ja tauteja ylläpitävät tahot ja laittaa heidät edesvastuuseen. Rottiahan voidaan hävittää perinteisin konstein,loukuilla, liskuilla, myrkyillä ja ampumalla.
- Anonyymi
Arhinmäki on punafasisti ja hänen juttujaan ei kannata kovin vakavasti ottaa.
- Anonyymi
Noin paskoja lakeja ja sopimuksia pitää muuttaa jotka velvoittavat Islamisoimaan suomen terroristeilla!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37940- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780