MOT: Tänään klo 20 YLE TV1, nyt jo Areenassa.
MOT lähetti 6 ihmistä näiden puoskareiden pakeille. Eivät löytäneet vimpaimellaan heillä ihan oikaesti todettuja sairauksia, mutta 'löysivät' sellaisia joita heillä ei ollut.
Yhdelle sanottiin, että hänerllä on loisia, matoja kohdussa.
Sama vimpain joka 'löytää' sairaudet, sitten kuulemma myös ne parantaa. Monta kertaa pitää käydä 'hoidossa', ja maksaa maltaita.
Pitäähän täällaisiajhuijareita toki paljastaa, muuta ikävä kolikon kääntöpuoli on se, että samalla se on mainosta tällaisille huijareille. Aina kun on ihmisiä, jotka tällaisia hädässään ja peloissaan, terveyshuolissaan, uskovat.
Olisi jo aika saada Suomeenkin puoskarilaki, että saataisiin näitä huijareita kuriin.
YLE MOT: Bioresonassi,(huuhaapalkintoehdokas?)
Anonyymi
1
66
Vastaukset
- Anonyymi
Mahtaisiko tuo vimpain paljastaa vaparien ala-arvoisen toiminnan? Jos, niin sehän olisi vain oikeassa. Ei mikään toiminta makaa hyvällä pohjalla, jos aktiivijäsenet kuluttavat päivänsä antivapareita jahdaten ja kirjoittajia nimitellen. Kaikesta teillekin avustusta annetaan, mitään konkreettista ette saa aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924