Björkenheimin silta

Nyt ei pääse kulkemaan enää kävellen eikä pyörällä. Missään ei ole ilmoitettu asiasta.
16740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hakekaas kohteesta juutalaiset ja juutalaisuus näin eri versioin mitä ovat ja olivat
näätä on varottava ja varsinkin näitten ylivallan halua. Niin.

Äänestä

Puhu pukille.!
Lehdet ja netissähän tuosta on toitotettu jo monen monta kertaa. Olisikohan käynti silmälääkärillä aiheellista tai vain optikolla ; /

Äänestä

Ei kuulemma ole sillassa mitään vikaa ja ne valokuvat oli täysin keksittyjä.

Äänestä
  • Fake news!!

    Äänestä

Sain juuri äsken puhelun Mestarilta ja Hän sanoi ettei pidä paikkaansa!!

Äänestä

Suljettu kokonaan :
https://www.ilkka.fi/tilaajalle/maakunta/tilaajalle-7.3187110?aId=1.3189137

Niillä miljoonilla joilla rakennettiin täysin turha kävelysilta 67:n yli Itikanmäelle siellä jo valmiiksi olevan sillan lähelle olisi saatu hieno 2-kaistainen uusi silta sortumassa olevan Björkenheimin sillan tilalle.

67:n kavelysillalla ei ole tainnut käydä ketään avajaisten jälkeen.

Äänestä
  • Nopeastipahan sillan kunto romahti, kun ei enää kestä edes kävellä (6pvää)🤔️ Miksi muuten Seinäjoen sivulle ei uutisoitu asiaa, siellä sen pitäisi olla ensimmäisenä.

    Luonnonsuojelualueen puusilta sentään vielä toimii, sen voisi kyllä laajentaa 2-kaistaiseksi, sillä pyörällä varsinkin siinä on kovin ahdasta. Tietenkin siihen laitetaan vielä ajoneuvon näköisellä laitteella polkeminen kielletty, eikö?
    Sen hienon kielisillan voisi lentokuljettaa tuonne. Rahhoo rahhoo. Tuolla olisi varmasti läpikulkuliikennettä, kun sairaalanmäelle menee ihmiset.

    Äänestä

  • Käsi ylös joka väittää kävelleensä koskaan sitä itikanmäjen siltaa

    Äänestä

Eihän tuota tarvitsisisi kuin tukea pilarein kunnon jöötein, kun ei vettäkään kule sen alta
- pysyisi museosilta siinä kuin nenä päässä ja värkätä uusi silta nykymallinenen johkin rinnalle,

- ei kaekkea tarvii aina hajottaakkaan

Äänestä
  • ei sitä ainakaan purkaa voi se on osa sivistystä kun on oikeen ulkomaalainen nimikin

    Äänestä

Saisivat purkaa koko kasan. Kuka sitä edes tarvitsee.

Äänestä

Viereen rakennetaan uusi silta autoille seka oma kaista kevyelle liikenteelle ja LISÄKSI vanha silta korjataan kevyen liikenteen käytttöön

https://ilkkapohjalainen.fi/tilaajalle/paikalliset/tilaajalle-7.3187110?aId=1.3460567

Mitä jarkeä tehdä kevyelle liikenteella KAKSI siltaa kun uudesta tulisi paljon halvempi ilman kevyen liikenteen väylää ja vanha varmaan riittäisi fillaristeille ja jalankulkijoille.

Äänestä

Eihän siinä mitään järkeä ole, mutta näyttää avaruudesta komeammalta kun on leviä silta.
Milli sinne milli tänne, piti kaupungin tilinpäätös olla plussalla, sitten nollatulos, sitten 10.000.000 tappiolla mutta olikin 20.000.000 euroa persnetolla.

Äänestä

Eikö kukaan ajattele lapsia, kun juutalais kysymykseeni ei ole vastattu?

Äänestä
  • ajaako keskustan pääkaupungissa kukaan pyörällä tai kävelee? korkeintaan isännät ruuan jälkeen soffalle maata...kengät jalas

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt ei pääse kulkemaan enää kävellen eikä pyörällä. Missään ei ole ilmoitettu asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu