Danske bank apua kaivataan kipeästi

Anonyymi

Kela vaatii 2 edellisen kuukauden tiliotteet, ja se nyt on niin monesti epäonnistunut, että voisikos joku nyt oikeasti auttaa??? Menee hermot, ja kelakaan ei auta tässä asiassa. Kuulemma siinä pitää näkyä kaikki tiedot selvästi yms...

6

1007

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö ne saa sieltä verkkopankista tulostettua tai tallennettua koneelle/älypuhelimeen? Siitä lähettää sähköisesti Kelaan, tai paperilla. Ainakin muista pankeista saa tiliotteet verkkopankista ilmaiseksi.

      • Anonyymi

        Saa tulostettua, ja tallennettua koneelle! mutta se ei riitä Kelalle, kun siinä pitää näkyä tiedot todella tarkalla tavalla.


    • Anonyymi

      Oletko katsonut Arkistot ja verkkopalkka ->Tiliotteet ja muu pankkiposti. Sieltä pitäisi näkyä jokaisen kalenterikuukauden tiliote. Muistaakseni nuo eivät näy, jos niitä ei ole tilannut asetuksista.

      Mitä kela vaatii tiliotteelta? Löytyykö linkkiä?

      • Anonyymi

        Kyllä siellä arkistosta saapi, mutta kun siis pitäisi saada vain loka-marraskuulta nuo tiliotteet! ja sieltä arkistosta ei saa minusta tarkasti vain kahdelta kuukaudelta, että minusta siinä pitäisi osata jotenkin osata muokata liiat pois jollain ohjelmalla tai jottain.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä siellä arkistosta saapi, mutta kun siis pitäisi saada vain loka-marraskuulta nuo tiliotteet! ja sieltä arkistosta ei saa minusta tarkasti vain kahdelta kuukaudelta, että minusta siinä pitäisi osata jotenkin osata muokata liiat pois jollain ohjelmalla tai jottain.

        Mulla kyllä näkyy tiliote Ajalta 01.11.2019 - 30.11.2019 ja Ajalta 01.10.2019 - 31.10.2019.


    • Anonyymi

      Kelalle ei todellakaan tarvitse tehdä mitään selvitystä ikinä mihin olet rahat laittanut. Ainoastaan mistä rahat on tilille tullut kiinnostaa toimeentulotukia hakiessa. Tietenkin kannattaa ilmoittaa siinä jos maksanut kotivakuutuksen, sähkölaskun tai vastaavan hyväksyttävän menon. Muu ei kuulu Kelalle ja siitä lain voimanen ennakkopäätöskin eli SINUN ei ikinä tarvitse tehdä selkoa mihin rahasi laitat vaikka saisit tukia sillä se 478€ sen saa laittaa vaikka pelikoneeseen. Minä mustannut tiliotteesta aina ei Kelalle kuuluvat menet eikä valittanut kuin kerran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7748
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3722
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1876
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1160
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1013
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      973
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      827
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      772
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      739
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      268
      703
    Aihe