soininvaara, mikä sun tehtävä olisi ollut aktiiviuran aikana?

Anonyymi

Millainen, edes entinen poliitikko tulee huutelemaan jotain tuollaista? Ylikansoitus on totta, entä ne omat toimet paikallisen päätösvallan säilyttämiseksi, aktiiviuran aikana? Hänen tehtävä olisi ollut ainoastaan suojella ja vaalia paikallista maata ja sen omaa päätösvaltaa. Mitä hän teki sen puolesta ja hyväksi?

Vihreät ei ole hoitaneet, edes sitä pienintä asiaa kuten siinä toimessa olisi edellytetty. Anarkisti maallistuu ja lopulta korruptoituu, kun pääsee sisähommiin.

En tunnista ollenkaan vihreistä nykyisistä puheista ja toimintatavoista. Vihreys onkin pelkkää yhteisen ympäristön tuhoamista ja varastamista.
Leipiintynyt anarkisti ei enää nähnyt järkeä edes omissa toimissa, meni valtavirtaan...rosvoamaan.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hänen tehtävä olisi ollut ainoastaan suojella ja vaalia paikallista maata ja sen omaa päätösvaltaa. Mitä hän teki sen puolesta ja hyväksi?

      eikä sale, eikä haavistokaan koskaan puolustaneet Suomea

    • Anonyymi

      One job, Osmo, u had one job.
      Osmolla oli yksi homma, ja miten sen hoito onnistui.

      💶💶💰💸🤕🦄

      kuten vihreillä yleensä? Menee herkästi anarkian puolelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4774
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      208
      3804
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      108
      2220
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1258
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1246
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      493
      1059
    Aihe