Miksi Haavistoa maalitetaan eduskunnassa

Eikö tätä maalittamista saa jo rikoslakiin ?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kysymys on ilmaveivittämisestä, ei maalittamisesta.

1Äänestä

Ehkäpä homostelu pitäisi palauttaa rikoslakiin?

1Äänestä

Haavisto kertoo Suomen olevan jälkijunassa, mutta miksi Suomen pitää nyt pyrkiä veturin eteen?

Äänestä

Missään muussa maassa ei moista tapahdu. Jälleen uusi sulka Suomen hattuun.

Äänestä

Maalitus, nyt vain kovat piippuun ja maalit alas.

Äänestä

Haavisto menee vankilaan, jos Suomi on oikeusvaltio. Oikeusvaltio. Oikeusvaltio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikö tätä maalittamista saa jo rikoslakiin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu