Unilääkkeiden vieroitus

Kaunko kestää unettomuus.. Eli lopetin rivatrilinin noin 2 kuukautta sitten aika nopeasti, kun sillä oli ainoastaan pirsitävä vaikutus, vaikka unilääkkeeksi sitä tarkoitin tai olen käyttänyt.
Kun olin kuukauden ollut ilman rivatrilinia, niin tuli loppuun myös sitten imovanen lopetus, koska sillä oli liian piristävä vaikutus, suoraan sanottuna, sain menohaluja ja poisti ahdistusta ja siksi se vaikuttikin sitten piristäväisti.

Eli nyt on oltu ilman rivtriilia 2 kuukautta ja ilman imovanea 1 kuukauden, rivaa meni ehkä 0,5mg tabletti päivässä yleensä yksi öisin ja se oli sitä viime vuosina että odotin koska sen saa ottaa, eli tulin siitä riippuvaiseksi ja myös kärsin vieroistusoireista ja illat oli helpotuksen paikkoja, kun sai ottaa rauhoittavan rivatriilinin ja imovanen vanen noin 3,5-7,5 mg yöksi, joskus meni jopa 15mg tosi harvoin, mutta sillä tuli sitten jo levottomia jalkoja.

Eli tilanne on se että nyt en nuku, kuin pari tuntia ja senkin saan aamulla vasta nukuttua, joskus en nuku ollenkaan, ei ole tarvetta nukkua, ei nukuta, ja kärsin lavottomista jaloistakin ja kutinasta ja kuulo on kui lepakolla, johtuen vieroitusoireista, niin veikkaisin, koska vinkuu ja kuulen liian hyvin kaikki äänet ja uni hygieniaa vaivaa, myös sisäpihan tie, joka menee makuuhuoneen vierstä noin 3metrtin päästä autotie, tai sisäpihan tie, joku idiootti ei tiedä ja osaa kunnioittaa toisten yörauhaa, vaan vetää suoraan sanottuna autolla sängyni vierestä ja kun muutenkin olen herkässä tilassa, niin pelossakaan ei voi oikein nukahtaa, jos joskus vielä saisi yöunet kuntoon, niin näiden lääkkeiden lopettaminen ei olisi ongelmallista, mutta unettomuus on hirveän suuri ongelma ja lannistaja ja tekisi mieli sortua unilääkkeisiin, mutta ajattelin vielä taistella, mikään muua lääke ei kelpaa, aiheuttaa levottomuutta ja sitten ei kyllä nukuta yhtään, kun muutenkin levottomuutta jatkuvalla syötöllä.

tässä pääasiassa kirjoitan, levottomuuteni tähden ja mietin millä sitä tropaisia itsensä uneen, atraxi piristää ja aiheuttaa sitten levottomia jalkoja, kuin myös ketipinori ja sifrolia ei auta.

Eli tavallaan olen ylpeä ja tavallaan lannistettu kuin kuovin nokka, kuitenkin 2 kuukautta ilman rivatrilia ja kuukausi ilman imovanea että ei viitsi palata uudelleen käyttämäänkään, kuin vahvasti lopetin ne sen takia että se piristyminen oli hyvin voimakasta ja olisi räjähtänyt käsiin koko lääkeaineiden käyttö.
0107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


hylsylaatikko kirjoitti:

Kaunko kestää unettomuus.. Eli lopetin rivatrilinin noin 2 kuukautta sitten aika nopeasti, kun sillä oli ainoastaan pirsitävä vaikutus, vaikka unilääkkeeksi sitä tarkoitin tai olen käyttänyt.
Kun olin kuukauden ollut ilman rivatrilinia, niin tuli loppuun myös sitten imovanen lopetus, koska sillä oli liian piristävä vaikutus, suoraan sanottuna, sain menohaluja ja poisti ahdistusta ja siksi se vaikuttikin sitten piristäväisti.

Eli nyt on oltu ilman rivtriilia 2 kuukautta ja ilman imovanea 1 kuukauden, rivaa meni ehkä 0,5mg tabletti päivässä yleensä yksi öisin ja se oli sitä viime vuosina että odotin koska sen saa ottaa, eli tulin siitä riippuvaiseksi ja myös kärsin vieroistusoireista ja illat oli helpotuksen paikkoja, kun sai ottaa rauhoittavan rivatriilinin ja imovanen vanen noin 3,5-7,5 mg yöksi, joskus meni jopa 15mg tosi harvoin, mutta sillä tuli sitten jo levottomia jalkoja.

Eli tilanne on se että nyt en nuku, kuin pari tuntia ja senkin saan aamulla vasta nukuttua, joskus en nuku ollenkaan, ei ole tarvetta nukkua, ei nukuta, ja kärsin lavottomista jaloistakin ja kutinasta ja kuulo on kui lepakolla, johtuen vieroitusoireista, niin veikkaisin, koska vinkuu ja kuulen liian hyvin kaikki äänet ja uni hygieniaa vaivaa, myös sisäpihan tie, joka menee makuuhuoneen vierstä noin 3metrtin päästä autotie, tai sisäpihan tie, joku idiootti ei tiedä ja osaa kunnioittaa toisten yörauhaa, vaan vetää suoraan sanottuna autolla sängyni vierestä ja kun muutenkin olen herkässä tilassa, niin pelossakaan ei voi oikein nukahtaa, jos joskus vielä saisi yöunet kuntoon, niin näiden lääkkeiden lopettaminen ei olisi ongelmallista, mutta unettomuus on hirveän suuri ongelma ja lannistaja ja tekisi mieli sortua unilääkkeisiin, mutta ajattelin vielä taistella, mikään muua lääke ei kelpaa, aiheuttaa levottomuutta ja sitten ei kyllä nukuta yhtään, kun muutenkin levottomuutta jatkuvalla syötöllä.

tässä pääasiassa kirjoitan, levottomuuteni tähden ja mietin millä sitä tropaisia itsensä uneen, atraxi piristää ja aiheuttaa sitten levottomia jalkoja, kuin myös ketipinori ja sifrolia ei auta.

Eli tavallaan olen ylpeä ja tavallaan lannistettu kuin kuovin nokka, kuitenkin 2 kuukautta ilman rivatrilia ja kuukausi ilman imovanea että ei viitsi palata uudelleen käyttämäänkään, kuin vahvasti lopetin ne sen takia että se piristyminen oli hyvin voimakasta ja olisi räjähtänyt käsiin koko lääkeaineiden käyttö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu