Nuorille ei opeteta edes mitä tark.maammelaulu.

Kerran kuukauteen käyn seminaarissa joka alkaa maammelaululla.Tuntuu järkyttävältä kun nuoremmat ryhmäläiset taputtavat laulun jälkeen. Mitä mieltä olette .
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei maamme laulua voi enää soittaa!! Eikä saakkaan! Sehän rikkoo maahanmuuttajien kulttuuria. Ja sitä paitsi: Kuulumme EU:hun ja pitää laulaa vain EU lauluja,ei muita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kerran kuukauteen käyn seminaarissa joka alkaa maammelaululla.Tuntuu järkyttävältä kun nuoremmat ryhmäläiset taputtavat laulun jälkeen. Mitä mieltä olette .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu