haukkumasta meijän uutta ja niin PÄTEVÄÄ pääministeriä , joka osaa laulaa DUETOTkin yksin ???
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Pääministerimme vaikuttaa pätevältä mutta tuossa tiuskaisussa "ettekö häpeä..." pikkulapsen tunteet ryöpsähtivät esiin.
- mitä hän tarkoitti ? mitä pitäisi hävetä ?
- välikysymys on täysin hyväksyttävä tapa oppositiolle, siinä ei ole mitään hävettävää
- jos hän tarkoitti että pitäisi hävetä liittoutumista perussuomalaisten kanssa hänen olisi pitänyt sanoa se, eihän sekään ole oikein, puolue saa liittoutua kenen kanssa tahansa mutta usein kokoomusta äänestäneenä ymmärrän enkä hyväksy yhteistyötä perussuomalaisten kanssa.
Joo kohtalaisen tyypillistä pikkutytön kiukuttelua lastentarhassa:
”Hei! Eikös me SOVITTU ettei kukaan leiki Jussin kanssa kun Jussi on ihan *yök* 🤮 ja ällö!!”
Joten tällai nukkekotihallitus tällä kertaa! :/
puniikki pääministeri on TUHNU kuten koko puniikkilauma. !
Perussuomalinen on jo nimeltäänkin perusjamppa joka karttaa juonitteluja niin politiikassa kuin kaikkialla.
Mutta tämä korruptoitumisessa marinoitu poliittinen sukupolvi ei sitä ymmärrä tai ei USKALLA ITSELLEEN myöntää,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, !
MUTTA KOHTA VIITAT REPEÄÄ JA ESIIN TULEE TOTUUS !
Kerro lisää, mikä viitta repeää, milloin tapahtuu ?
Kokemattomuutta vain, hallitus on paras pitkään aikaan.
Sarkasmi on taitolaji! :/
Sannukka tarkoitaa kokoomuksen urp o a kun räksyttää kuin pahainen rakki.
Orpopoika oppositiossa ja voisi antaa hall i y ukselle työrauhan niin kuin kookomukselaine. Viisas harkitseva pressakin t oivoi.
Ensin luultiin että saadaan uusi Pääministeri.
Mutta saatiinkin kimittävä Klonkku, joka tuo mieleen ruotsin Hullu-Greetan.
Emme.
No mikseivät kristilliset lähteneet mukaan tähän teatteriin, jos siinä ei ole mitään hävettävää?
Jos tarkotat tota välikysymystä, niin: Lähti.
Tervetuloa vaan takas sieltä kiven alta.
Persut ja kokoomus pyöriteltiin tervassa ja höyhenissä niin rivakalla otteella ettei ole ihan vähään aikaan nähty. Marin vei välikysymynen tekijöitä kuin litran mittaa.
puniikit kuvittelee samaa kuin alkutalvesta v 1918..mutta kaikkihan me sivistyneet ihmiset muistamme ja tiedämme miten siinä kävi,,,,,,,,,,ja nyt HISTORIA TOISTAA ITSEÄÄN !
- siitä kiitos -
On tainut jäädä koulut kesken sinulla.
Pääministeri varmaankin tarkoitti sitä vakiintunutta sopimusta, jossa luvataan osallistumasta perussuomalaisten tekemiin aloitteisiin. Nyt kun osa kokoomuksesta lipesi sopimuksesta, niin pääministeri torui kokoomusta sopimuksen noudattamatta jättämisestä.
Nyt kokoomus joutuu häiriökäyttäytymisestään samaan nurkkaan persujen kanssa ja siellä pysyy ainakin seuraavat 3½ vuotta, toivottavasti pidempään
*tirsk!*
Joomissähån käkikukkuukuusikossa rinnatåkkaistodellisuudessa temsuvakkipellet oikein elätte? :) :/
Suomessa on jäljellä tasan KAKS suurta puoluetta, juurikin noi mainitsemasi. Ja sekö on tiedän riemuidioottien mielestä se nurkka? :) No voi lapsiparkaa! :)
🍼 *lussuti lus* pelle! :) 🤡
Se on puolueiden nurkka.
Lastentarha on sitten erikseen. Sieltä löytyy muut.
Miksi välikysymyskeskustelu johdateltiin keskusteluun lapsien oikeuksista, eikä keskusteltu Haaviston luottamuksesta ja epäluottamusta aiheuttaneesta toiminnasta, kuten välikysymyksessä ja kommenttipuheenvuoroissa kyseltiin, mutta vastausta ministeri ei antanut.