Li Anderssonilla näyttäisi olevan ISO ONGELMA.

Anonyymi

Olen seurannut Lin kehonkieltä ja koko ajan varovaisemmaksi muuttunutta kommentointia pakolaispolitiikasta. Joka päivä näyttää selkeämmältä että hänen aivonsa ovat avautuneetymmärtämään muslimipakolaiuuden ja Islamin nopean kasvun valtaisat ongelmat, ja hän ajattelee noissa asioissa nyt jo persujen tavoin. Puolueensa ohjelman ja asemansa vuoksi hän on pakotettu puhumaan päinvastoin kuin oma järki ja todellinen mielipide sanovat. Tämä tekee elämästä hyvin vaikeaa, ja hän on ollut pitkään kuin eri ihminen, alas lyöty, eikä lainkaan se määrätietoinen ja tarmokas Li, joka on totuttu näkemään.

17

79

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mulla on housuissa iso kulli. sulla varmaan vaan iso kakka

      • niin oonkin, mitäs sitte???


      • Anonyymi

        Kai se kaksisenttinen sitten isoksi lasketaan.


    • Anonyymi

      Li Andersson on erittäin hyvin ja laajalti asioista perillä oleva poliitikko.

      Kyllä hänkin varmasti tajuaa, että Keskustan, Perussuomalaisten ja Kokoomuksen
      harjoittama Hallan-Jussin laatima maahanmuuttopolitiikka ei ollut Suomelle hyväksi.

      Onneksi meillä on nyt vihervasemmiston hallitus, joka on saanut maahanmuuton järkevälle tasolle.

    • Anonyymi

      Li Andersson ei ole enää vakuuttava sehän nauraa kokoajan itselleensäkkin on meillä muuten pellehallitus Aikuisten oikeestti

    • Anonyymi

      Kokemattomista ihmisistä koottu hallitus. Vähitellen alkavat huomata asioiden oikean laidan, tosin kaikki heistä eivät vielä tajua.
      Blondipolitiikkaa valitettavasti. Pian se mummoillekin selviää, kun saavat naapureikseen peitsihemmoja.

      • Anonyymi

        sata miljoonaa avustajaakaan ei riitä jos ei ole kompetenssia


    • Anonyymi

      vaihdevuodet ?

    • Anonyymi

      Andersson on yksi älykkäimmistä poliitikkoista. Ei todellakaan Ohisalon tai Karin kaltainen aivoton idiootti. Olisi ihme jos hän ei tajuaisi Suomen kulkevan Ruotsin jalanjäljissä islaislamsiaation ja maahanmuuton kautta hohti itse aiheutettua tuhoa, kansakunnan itsemurhaa. Olisi käsittämätöntä, jos hän ei sitä vieläkään näkisi, kun persut ovat sen nähneet jo yli 10 vutta.

    • Anonyymi

      Persujen politiikka on persuille ongelma.

      Vaikka suomessa on oikeitakin ongelmia niin persut näkevät vain kaksi pientä lasta. Niitä sitten persut pitävät syynä kaikkiin ongelmiin ja kaikkeen pahaan mitä on suomessa. Tuollainen linja voi saavuttaa suosiota alkoholistien ja huumeidenkäyttäjien kesken jonkin aikaa mutta ajan kuluessa tuo kannatus häipyy kun narkkaripersut menee luonnolliseen poistumaan.

      Jos ne narkkaripersut voittaa vaaleissa niin sitten pitää kansan armeijan palauttaa tilanne normaaliksi. Narkkaripersu ei kuulu hallitukseen vaan vankilaan.

      • Anonyymi

        Haittamaahanmuutosta tulee toisiaan vahvistavia ongelmia jotka kertautuu esim. 2015 haittavyörystä tuli n. 2 miljardin lisäkustannukset veronmaksajille


    • Anonyymi

      Skitsofreniaa sairastava Halla-aho haluaa Suomen sekasortoon Kremlin ohjeiden mukaisesti.

    • Anonyymi

      Andersson on esiintynyt selvästi aikaisempaa maltillisempana.

      • Anonyymi

        Taitaa olla hallituksen aikuisia ja ottaa ministerin roolinsa niin kuin pitääkin. Fanaatikko Ohisaloon ja Haavistoon verrattuna aivan eri planeetalta.


    • Anonyymi

      Andersson on pihalla kuin lumiukko siksi maltillinen, kaasuauto on nyt ainut mitä saanut sanotuksi toki maksaa Valtiolle (Veronmaksajille) Miljardeja jos jokaiselle halukkaalle maksettais kaasuautokonvertio

      • Anonyymi

        Kun on päässyt Audin takapenkille ei tarvi enään skarpata, naureskelu riittää ja rennosti ottaminen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun on päässyt Audin takapenkille ei tarvi enään skarpata, naureskelu riittää ja rennosti ottaminen.

        Silti, jotain hänessä on muuttunut. Parisuhde? Kyllä levollisuuden levottomuudesta erottaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      168
      1036
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      60
      832
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      800
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      663
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      77
      606
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      575
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe