Perussuomalainen puolue on yhtä paska puolue kuin nuo kaikki muutkin.
Suomeen on muuttanut viime vuonna 31000 maahanmuuttajaa, eli lähes yhtä paljon kuin vuonna 2015 ja tästä perussuomalaiset olivat kovin hiljaa.
Tänä vuonna on muuttanut jo 30379 maahanmuuttajaa.
Perussuomalaiset eivät siis ole vaihtoehto niille ihmisille, joiden mielestä maahanmuuttoa pitäisi rajoittaa.
Jos perussuomalaiset tahtovat saada äänestäjiä, niin pitäisi olla tekoja, tekojen lisäksi pitäisi saada suut auki, sekin tuntuu olevan vaikeaa.
Suomi asutetaan muslimeilla perussuomalaisten hyvällä avustuksella, he antavat kaiken tapahtua, eivät he tee mitään todellista tätä estääkseen.
Perussuomalaiset ovat antaneet ymmärtää, että puolue haluaa rajoittaa maahanmuuttoa ja tämänkin vuoksi puolueen kannatus on kasvanut.
Tämä on hyvin epärehellistä. Puhutaan muunneltua totuutta, rajoitetaan maahanmuuttoa, sitä lisäämällä.
Suomeen on muuttanut viime vuonna 31000 maahanmuuttajaa, eli lähes yhtä paljon kuin vuonna 2015 ja tästä perussuomalaiset olivat kovin hiljaa.
Tänä vuonna on muuttanut jo 30379 maahanmuuttajaa.
Perussuomalaiset eivät siis ole vaihtoehto niille ihmisille, joiden mielestä maahanmuuttoa pitäisi rajoittaa.
Jos perussuomalaiset tahtovat saada äänestäjiä, niin pitäisi olla tekoja, tekojen lisäksi pitäisi saada suut auki, sekin tuntuu olevan vaikeaa.
Suomi asutetaan muslimeilla perussuomalaisten hyvällä avustuksella, he antavat kaiken tapahtua, eivät he tee mitään todellista tätä estääkseen.
Perussuomalaiset ovat antaneet ymmärtää, että puolue haluaa rajoittaa maahanmuuttoa ja tämänkin vuoksi puolueen kannatus on kasvanut.
Tämä on hyvin epärehellistä. Puhutaan muunneltua totuutta, rajoitetaan maahanmuuttoa, sitä lisäämällä.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Puhut otsikossa muunneltusta totuudesta, ja sitten vielä kirjoitat sitä viestiisi.
Persun takki kääntyy nopeasti
Rajat menevät kiinni ainoastaan persun mielikuvituksessa
siis, että Persu kuvittele sulkevan rajat ja äänestäjät kuvittelee äänestävämnsä.,
Tästä voitto vihreille ja vasemmnistoliitolle
Kuten Tanskassa
Perussuomalaiset osaavat jalon taidon. ovat tekevinään mutta eivät saa mitään tehdyksi. Teidän olisi aika jo herätä ja tehdä jotakin hyödyllistä.
Maamme rajat ovat auki kenen tahansa tulla ja mennä.
Kuka tahansa terroristi voi kävellä Suomeen ja maamme hallitus ei tiedä keitä tänne on tullut ja keitä täällä on, eikä tiedä missä maahanmuuttajat ovat.
Vakuuttihan se KNERG tietävänsä kaikkien tulijoiden taustat. KHEHEHEH:)
Niin rehellistä porukkaa on päättäjämme.
Maahanmuuttokriitikko. Älä äänestä persuja vaan todellisia maahanmuuton vastustajia. Nyt ääni vasemmistoliitolle.
Vasemmistoliiton ja Suomen Sosialidemokraattisen Puolueen tavoite on tuoda maahan mahdollisimman paljon maahanmuuttajia. Näitä puolueita kansalaisuuden saaneet maahanmuuttajat äänestävät. Nämä puolueet eivät millään tavoin vastusta maahanmuuttoa.
Koko ajanhan persut vaatii rajatarkastuksia, muut eivät. Onko aloittaja pitänyt silmiään auki?
Vai sulkeeko hän tosiasialta silmät tietoisesti? Persut puhuu haittamaahanmuutosta käytännössä lähes jatkuvasti. Missä sinun silmäsi oikein on?
Ja korvasi. Missä ne on?
Räikeä tarkoituksellinen valehtelu äänestäjille ja kansan tietämättömimmän ja hyväuskoisimman osan systemaattinen huijaaminen disinformaatiolla pitäisi tehdä sanktioiduksi puoluejohdolle niin rankasti että se pakottaisi poliittiset puolueet pysymään totuudessa kaidalla tiellä. Nyt meno on kuin sodomassa ja gomorrassa kun puolueissa on huomattu kuinka valehtelemalla ja huijaamalla saa helppoa kannatusnousua.
Jussi mainitsee valtavan monessa puheessaan haittamaahanmuuton ja selittää mitä se on. Se on sitä että henkilö kuluttaa valtion taloutta enemmän kuin tuo valtion kassaan rahaa. Se on myös turvallisuusnäkökohta. Tästä jussi aina ja aina puhuu. Aloitus on vain kiusamielessä tehty ei mitään muuta.
Kun maahan muuttaa vuodessa kymmeniä tuhansia ihmisiä ja Perussuomalaiset vain puhuvat ja puheet eivät saa aikaan maahanmuuton vähentymistä, pitäisi Perussuomalaistenkin itse miettiä, voisivatko he tehdä enemmän maahanmuuton estämiseksi.
Tuon ajatuksen kanssa Jussi näyttää olevan valitettavan yksinäinen puolueessa. Puolueen äänekkäät äärimieliset ovat aivan eri levelillä maahanmuuton vastustuksen tiukkuudessaan ja siinä keitä kaikkia se koskee.
Etnisiä puhdistuksia Suomeen vaativat ps-nuoret näyttävät olevan aika tavalla toista mieltä.
Persuedustajat kaikkein tyhmintä mylvivää pohjasakkaa.
Perussuomalainen Jussi Halla-aho on kyllä osoittanut olevansa kansan arvostama poliitikko, hän on toiminut maltillisesti ja puhunut enimmäkseen varsin asiallisesti.
Onko Perussuomalaisen puoleen toimilla mitään vaikutusta maahanmuuttoon, kun tänä vuonnakin maahan on tullut 31000 maahanmuuttajaa ?
Perussuomalaiset näyttävät olevan kuin palokunta, joka on kutsuttu sammuttamaan tulipaloa, he ovat kyllä paikalla ja puhuvat tulipalon sammuttamisesta, mutta seisovat kädet taskuissa kun talo palaa vieressä.
Kirjoittajan mielestä, Perussuomalaisten pitäisi löytää nopeasti tehokkaampia tapoja toimia maahanmuuton vähentämiseksi, koska lähes kaikki muut puolueet tuntuvat toimivan maahanmuuton lisäämiseksi.
Sinä joka kannatat Perussuomalaisia ja tahdot rajoittaa maahanmuuttoa, onko sinun mielestäsi jotakin saatu aikaan, nyt kun rajat ovat täysin avoinna, kuka tahansa saa tulla ja uusia maahanmuuttajia tulee kymmeniä tuhansia ?
Valehtelet räikeästi että kuka tahansa saa muka tulla. Se ei vaan pidä paikkaansa.
Kukaan ei tiennyt keitä tuli vuonna 2015, tuolloin ei tiedetty edes kuinka monta tuli, lehdet kirjoitti silloin sadasta tuhannesta tulijasta. Ruotsista tulleiden maahanmuuttajamiesten papereita ei tarkistettu rajalla, kaikki saivat tulla.
Jos luet alla olevan artikkelin, joka on kyllä hyvin hämmästyttävä ja epäilyttävä, niin huomaat miksi kirjoitan. että kuka tahansa saa tulla.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/63669915-427c-48e6-8de6-f2f5a929df6a
"Kansanedustaja Pauli Kiuru ja Heikki Vestman ovat selvittäneet sisäministeri Maria Ohisalolle osoittamillaan kirjallisilla kysymyksissä maassa laittomasti oleskelevien irakilaisten määrää.
Torstaina antamassaan vastauksessa ministeri Ohisalo toteaa, että ”muita ryhmiä koskevista suuntaa antavista luvuista voidaan päätellä, että karkeasti arvioiden reilun tuhannen Suomeen turvapaikanhakijana tulleen irakilaisen sijaintia ei tällä hetkellä tiedetä”.
– Osa heistä on todennäköisesti poistunut omatoimisesti Suomesta muualle Eurooppaan tai Irakiin, jolloin poistumisesta ei ole jäänyt merkintää rekistereihin. Kaikkiaan on mahdotonta antaa tarkkaa lukua siitä, kuinka moni ulkomaalainen oleskelee Suomessa ilman laillista oleskeluoikeutta, Ohisalo vastasi."
Eipä ole yllätys keille todella paska.