Swedish Democrats: 29.1%
Socialists: 21.1%
Moderates: 16.5%
Left (communists): 10.1%
Centre: 6.8%
Christian Democrats: 6.3%
Greens: 4.5%
Liberals: 3.2%
Samanlaiset lukemat kohta meillä.
Socialists: 21.1%
Moderates: 16.5%
Left (communists): 10.1%
Centre: 6.8%
Christian Democrats: 6.3%
Greens: 4.5%
Liberals: 3.2%
Samanlaiset lukemat kohta meillä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Aikaa myötä kannatus tulee olemaan vielä paljon suurempi.
Volvo Amazonin alkuperäisvaraosien hinta Göteborgissa myös noussut lupaavasti ..?
Tanska pisti jo rajoja kiinni ruotsiin päin. Mites Haaparannassa ?
Kohta tulee matuvyöry, jos Suomi ei toimi. Ja tämä hallitus on osoittanut olevansa kyvytön toimintaan ainakin ilman opposition avustusta välikysymyksellä.
Ruotsidemokraattien menestys on haitaksi Suomelle, sillä he ovat suunnitelleet matujen pakkosiirtoja Suomeen.
Hyvin mahdollista, niillä on tuosta perinteitä, moni ei tiedä että Ruotsin kunkku aikoinaan karkotti mustalaiset sieltä tänne, siksi niillä on ruotsalaiset sukunimet.
Ruotsiin on uusimpien tietojen mukaan perustettu uusi perinteinen kommunistipuolue työväelle. Ei enää homoja, ilmastonmuutosta ja muuta hömppää. Kommareista en tykkää, mutta tämä kuulostaa jo paljon terveemmältä.
Johtuisiko siitä ettei siellä tiettävästi kaavailla lasten teloituksia.
... paitsi matujen toimesta ruotsalaislasten teloituksia! :)
Sen aikaisemman kimppakivailun lisäksi.
Valitettavasti swedut tuli järkiinsä hevisti liian myöhään! :/
Mikähän noin korkeisiin kannatus lukemiin on syynä? Kaiken pitäisi olla paremmin ruotsissa tänä päivänä mitä taka vuosina. Hallitus on toteuttanut kaikki äänestäjien toiveet unelmoitua monikulttuurisuutta myöten. Voi olla niitä mamuja on vielä vaan sittenkin liian vähän. Kaikille ei ehkä ole vielä ehkä avautunut mamutuksen idea joten miljoonan lisäys olisi ehkä se täyttymys jolloin ruotsalainen demari voisi ylpeänä esitellä maataan.
Eiköhän toi tule olemaan Ruåtsin sos. demien seuraava vaalislogani? :)
Koska suvakki nyt ei vaan ikinä opi! :/ ... mistään ... mitään ... koskaan ... mitenkään.
Paremmin? Et ole tainnu lukea uutisia Ruotti maalta?
No eihän nää meiä mediat noista kerrokkaa.
Sori kyse on taitolajista mitä jotkut ei ymmärrä. Edellinen kommentoija ymmärsi👍
Mikä+korkeisiin+kanntuslukemiin+on+syynä?+Miksi+ei+muka+saisi+olla.+Ei+ne+varmasti+huonompaa+politiikkaa+tee+kuin+nykyiset+hallituspuolueet+Ruotsin+kannalta.+
Aina+Suomessa+ihmetellään+perussuomalaisten+nousua+ja+kannatusta.+Mutta+jos+ajatellaan+oikeasti+suomalaisten+etua,+niin+miksei+perussuomalaisilla+voisi+olla+vaikka+50+%+kannatus.+Vaikka+perussuomalaiset+eivät+tekisi+kovin+paljon+parempaa+politiikkaa+kuin+nykyinen+hallitus,+niin+ei+ne+varmasti+myöskään+huonompaa+tekisi+suomalaisten+kannalta.
Äänestäjien mielipiteitä kannattaisi kuunnella muuten käy näin. Ylikävely ei kannata .