Intrumentariumin toimitusjohtaja pyytää ANTEEKSI! Kyllä täytyy sanoa, että on suora ja rehti toimitusjohtaja kun näin hienolla tavalla lähestyy ALAISIAAN pyytämällä nöyrimmin ANTEEKSI!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006351539.html
Instrumentarium - Voiko rehdimpää toimaria olla missään?
22
203
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on suurella rakkaudella tehty anteeksipyyntö, vaikka ei olla vielä varmoa edes onko mitään laitonta tapahtunutkaan!
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/kohu-instru-optiikan-tilaisuudesta-havytonta-todennakoisesti-laitonta-nyt-toimitusjohtaja-pyytaa-anteeksi/601d96f3-6b88-4be6-b7af-92d3d232ec16 - Anonyymi
Voi kun meillä kaikilla olisi näin nöyriä esimiehiä!
- Anonyymi
Helppo se on anteeksi pyydellä.Kun on tarkoitusperän ssavuttanut, saanut kyykytettyä alaisiaan.Tais pelätä myös asiakkaitten menentystä.Olen hankkimassa uusia laseja ei ikinä instrun asiakkaaksi.Millainen yhteishenki mahtaa työ-paikoilla olla tämän jälkeen.
- Anonyymi
Nyt pahoittelee mielipahaa, mutta ei lainkaan aivan röyhkeää käytöstään. Taitaa Instrulla olla toimariongelma, ja paha.
- Anonyymi
Jos joku veikkaa, että irtisanotaanko Instrumentariumin toimitusjohta kolmen päivän sisällä niin eipä veikkaaja ole väärässä.
- Anonyymi
Mutta oma arviointikyky ei anonut mitään aiemmin?
Johtorymän henki ja osaamisen taso?
Maailmasta on tullut todella pelottava. Joka puljussa pistetään parasta.
Ei ole ihmisellä arvoa, eikä johtajalla taitoja.
Noinko motivoidaan? Luodaan hyvää henkeä?
Jos siellä on ongelmia...mikä tää oli? - Anonyymi
Nyt olisi paikallaan työntekijöiden ilmoittaa että joko he lähtee tai toimituslahtari. Voisi liittokin näyttää voimansa, mennyt pissa päähän pahemman kerran.
- Anonyymi
Keski-ikäinen ukko yrittää päteä uutena toimarina. Kansainvälisissä tehtävissä pätevöityy pätemään ja luulemaan itsestään liikoja, kun on tehtävänimikekin enklanniksi.
- Anonyymi
Ihan kaikkia käsienheiluttelija-konsulttien ehdotuksia ei pidä ottaa tosissaan vaan järkeäkin voi käyttää, toimarin on täytynyt tietää miten paljon negatiivista julkisuutta tämmösestä tempauksesta seuraa ellei ole tipahtanut liian monta kertaa lattialle pää edellä synnytyssalissa.
- Anonyymi
Niinpä niin. :D https://www.captiongenerator.com/1616222/Pasi-Anttila-kuulee-uutisoinnista
- Anonyymi
Samanlaista on monessa isossa firmassa nykyään. Siksi minäkin olen sanonut itseni irti ja en tuollaiseen loukkaavaan firmaan enää mene.
- Anonyymi
Firman hallitus voisi pyytää anteeksi että harkinta petti ja ottivat tuollaisen toimitusjohtajaksi. Anteeksi ei tietenkään anneta ellei toimaria samalla potkita pihalle.
- Anonyymi
Onko toimarilla jokin rutto kun naama täynnä kamalia paiseita. Huvittava habitus kaiken kaikkiaan.
- Anonyymi
Onko Pasi Anttilalla vielä luottamusta? Aika vaikea jatkaa enää toimitusjohtajana tälläisen munauksen jälkeen.
- Anonyymi
Niiltä asiakkailta tulisi pyytää anteeksi, jolle on myyty kiialaisia alle euron halpatuotantolinssejä 200-300 kertaiseen ylihintaan, muka huippulaadukkaina erikoislinsseinä.
- Anonyymi
Joo tämän olen joutunut itsekin valitettavasti viimeisissä laseissa toteamaan
- Anonyymi
Tuotteetkin huonoja
- Anonyymi
Oman kokemukseni perusteella liikkeen asiakaspalvelussa on aina
ollut toivomisen varaa.
Omalta kohdaltani se ei enää ole ongelma, en avaa enää koskaan
moisen liikkeen ovaea. - Anonyymi
Me toimarit haluamme enemmän paikallista sopimista. Emme tykkää siitä kun kaiken maailman ammattiliitot sekaantuvat meidän käytäntöihin.
- Anonyymi
TJ:lle joululahjaksi potkut.
- Anonyymi
Ihmetellä pitää, miten kauan tuollaisella firmalla on varaa pitää palkkalistoillaan pahimman luokan narsisteja, jotka tekevät näinkin alkeellisia "mokia" ja ihan tarkoituksella. Monesta firmaista tuollaiset ääliöt olisi saanut toiminnallaan potkut samantien. Onneksi asiakkaat voivat BOIKOTOIDA kyseistä firmaa, ja tehdä ostoksensa muualta. Jos toimari ei tiedä, että työntekijöiden julkinen nöyryyttäminen on pahemman luokan moka, syytäkin saada potkut. Mjutta tämähän on vain osoitus firman johdon kyvyttömyydestä johtaa!
- Anonyymi
Voi voi ei Instru ole ainut jossa työntekijät lajitellaan. Tällasia firmoja ja johtajia on Suomessa vaikka kuinka paljon. Sitä kauttahan työttömyys luvut ovat korkealla. Kyllä työttömien keskuudessa tiedetään missä näitä kusipää johtajia on. Ei kukaan halua orjatyöhön
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343976
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631354Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951286Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51031- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333904Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26901En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39882