Netissä näkyy kuinka 2 mieshenkilöä nostaa Aaron auton kiusallaan vanhuksen saamattomiin.
Juuri tälläiset lapselliset temput tekee Ähtärissä Ähtärin.
Jos ajoneuvossa ei ole kilpiä se järjestyksen valvonta ei kuuluu kahdelle miehelle. Poliisille ei tekijät tuuraajiksi kelpaa..
Onko vanhuksen kiusaaminen julkisesti juuri se Ähtärin ilmiö.
Ei kivaa
Juuri tälläiset lapselliset temput tekee Ähtärissä Ähtärin.
Jos ajoneuvossa ei ole kilpiä se järjestyksen valvonta ei kuuluu kahdelle miehelle. Poliisille ei tekijät tuuraajiksi kelpaa..
Onko vanhuksen kiusaaminen julkisesti juuri se Ähtärin ilmiö.
Ei kivaa
Vastaukset 33
Vanhimmat
Tässä tapauksessa palvelus kaikille tiellä liikkujille kortiton kuljettaja kilvetön auto ei kuulu tie liikenteeseen!!!
Joo mut sun ei kuulu siitä vastata.
Soita 112 kerro kilpikonnat rientää virkavastuulla tekemään mitä voi.
Ilkivalta on myös ilkivaltaa..
Olihan se lapsellinen temppu auto laittaa..
Viellä videoida..
Huh huh Ähtärin perussettiä
Missä netissä ja kenen Aaron. Kaikki Ei kuulu tähän Suoli24 sisäpiiriin
Eipä tuo taida auton omistajaa estää liikennöintiin osallistumasta. Uusi kottero alle ja jostain sopivat rekisterilaput siihen. Ja omassa pihassaanhan jokainen saa siirtää romut pois kulkureitiltä.
Noin vain nostivat? Hyllylle, puuhun vai mihin? Vahvamieskisoihin viimein myös ähtäriläisedustus?
Konevoimaa
Tälläistä ei voi tapahtua muualla kuin Ähtärissä. Lyödään lyötyä
Joko ne autojen pihasta hinaukset on alkaneet ja demaripartiot liikkeellä
Yksityisautoilu tehdään joko niin kalliksi, ettei köyhillä ole enää varaa ajaa autolla tai sitten hallituksen palkkaamat partioivat voimamiesryhmät nostavat autot puuhun! Maailma pelastuu. Ei tule enää hiilidioksidipäästöjä!
Juuri noin toimii tämä punahuulihallitus. Täällä maalla ei enää pian autoilla kun sähköautoilla! Kaikki saastuttavat vanhat kotterot poistetaan liikenteestä ja nostetaan voimamiesten toimesta puuhun väkivalloin auton omistajalta mitään kysymättä. Onko paikallisten kuntosalien vakiokävijöiden puuhia tai muuten vaan nappihörhöjen toimia?
Näin kans kyseisen videon ja ei voi kuin ihmetellä näiden ihmisten toimintaa. En tiedä kuka oli kyseisen videon kuvannut, mutta teko kyllä kertoo ihmisen yläkerrasta kaiken, kun pitää vielä jakaa kuvaamaansa materiaalia, eikä tajua tekemäänsä vääryyttä. Mikä ihme saa aikuiset miehet tekemään tuollaista vanhalle miehelle. Kyllä laski arvostus nollaan miehille jotka tempauksen takana on.
Kaksi yksityisyrittäjää kun lyö "viisaat" päänsä yhteen jälki voi olla jotain tuollaista
Kiinteistönhoito Ei ehdi pihoja eikä tietä ahtaamaan...muuta hommaa. Ja sitten tämä toinen sankari! Huh huh. Eikö opetustyössä oleville tehdä minkäänlaisia mielentilatutkimuksia ennen työhönottoa? Antaa hyvää esimerkkiä 15...19 vuotiaille
Luononsuojelu teko oli. Hiilijalanjälki pinenee.
Millä lailla? Traktorin turha käyttö lisäsi päästöjä, traktorin piikit pahimmassa tapauksessa puhkoneet jarruneste- ja polttoaineputkia ja vielä noin lähellä vesistöjä.
Vakuuttamton verotttamaton katsastamaton rekisteroimatön auton näköinen kasa ruostunutta rautaa on poistettu liikenteestä. Kuka hävisi? Poliiseilla riittää aikaa nyt enemmän oikeiden rikosten selvittelyyn, kanssakulkijat eivät joudu enää vaaralle alttiiksi ja vanhuksen rahat riittävät nyt muuhunkin kuin bensaan. Sanoisin winwin tilanteeksi.
Tuntuu vähän siltä, että tekijät täällä yrittää puolustella tekosiaan. Ketä lie sitten olleetkaan.
Ilmankos ei ehdi pihoja siivoamaan, kun aila menee tärkeämpiin asioihin
Kuvaaja toimii ammattiopistossa nuorten kanssa. Hyvää esimerkkiä
Juurikin näin tälläkin kylällä kiristäjät varkaat kaaharit narkkarit ja kaikenlaiset vempulat saaneet riehua rauhassa ja poliisi joutunut jahtaamaan jotain jääräpäistä vanhusta niin kauan se on kai ok kunnes se jyrää jonkun pennun hengiltä sitten siunaillaan miksei kukaan tehnyt mitää!!!
Kuinkahan monta "pentua" vanhukset jyräävät kuoliaaksi vuosittain koko Suomessa. Tuskin yhtään. Ovat vaaraksi lähinnä itselleen. Nuoret jyräävät varmasti enmmän vanhuksia hengiltä, mutta se taitaa olla sitten vain hyvä juttu.
Vanhuksen ajotaito voi olla heikentynyt, mutta yleensä he ovat varovaisia ja ajavat hiljaa.
Vitsi minkä urotyön teit. NYT vain palkintoa odottamaan
Ei pidä kenenkään kuntalaisen leikkiä poliisia tai luulla että on joku keisari.
Ähtäri vain on tälläinen. Kaikki kuvittelevat omaavansa kaikki valtuudet kaikkeen. Tätä siitä sitten syntyy.
Onko Ähtäri joku Willi länsi?????
Jos edes yksi prosentti ähtäriläisistä tekisi tämän vanhuksen hyväksi niin paljon kuin nämä kaksi ovat tehneet, niin hän eläisi herroiksi lopun elämäänsä. Älkää tuomitko, ennenkuin tiedätte kuinka asiat on
Turha tekojansa puolustella.
Kiinteistönhoito yrittäjä ja amiksen opettaja
Ei voi tapahtua muualla kuin Ähtärissä.
Mikseivät nämä joutuneet käräjille? Miksi laki ei ole kaikille sama?
Mitä se kertoo ihmisluonteesta?
Eivät pärjää muille kuin yksinäiselle vanhukselle
Siis mikä juttu tämä nyt on? Mitä on tapahtunut, missä ja ketkä tekivät mitä?