Perussuomalaisia edustava Mika Hurme on ehdottanut Turun Sanomissa (maksumuurin takana) Syyriassa olevien lasten ampumista.
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4807191/Mynamaen kunnanvaltuutettu ehdotti alHolin leirilla olevien ihmisten lahtaamistaEiko niita ihmisia nyt vaan voisi ampua
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4807191/Mynamaen kunnanvaltuutettu ehdotti alHolin leirilla olevien ihmisten lahtaamistaEiko niita ihmisia nyt vaan voisi ampua
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kiitos Sinulle.
Normitoimintaa persulta. Tappaminen lähellä persun sydäntä. Muistelkaa vain Breivikiä. Miten innoissaan persut olivat. Lähettivät sitä manifestia toisilleen. Breivik on persuille suuri idoli.
Onko antifanteilta taas liimat lopussa kun täällä uhotaan.
Miten niin uhotaan? Mynämäen teloittajia se uhosi lasten ampumisella. Aloittaja vain totesi tosiasian.
Tämähän on tosiasia. Turha sitä on yrittää siivota. Tällaisia persut ovat. Lasten ahdistelijoita ja vainoajia.
Ihan kuin olisin jostain valtamedian läpykästä taannoin lukenut demarien kunnostautumisen näissä pedofiilikeisseissä joten näköjään demukka taas kääntää asiat päälaelleen.
No ei vittu en kyllä äänestä ketään! Eikö perkele tolkun ihmiselle ole ketään normaalia puoluetta? Kristillisdemokraatit ehkä ja nekin haluaa pois minun lauantai sauna kaljat! Joo enpä äänestä ketään ei vaan ole puoluetta joka olisi arvollinen tavan normaalille ihmiselle.
Mitäs menet punikkien lankaan että muka persut haluaa tehdä tällaisia kauheita? Yhden ukon takia leimataan koko puolue. Perusta sinä uusi puolue ja katso, onko kaikki jäsenet sitten nuhteettomia. Sellaista puoluetta et löydä.
Oon maalaisjuntti sivistymätön ja oon hölmöilly ja kettuillu jne mutta tuollaista en kirjottaisi edes humalassa puhumattakaan että miettisin edes tuollaista ja jos puolueessa on tuollaisia niin soon mun puolesta morjesta iäksi. Vihervasemmistoa inhoan maahanmuuton ilmastohömpän ja sen takia että puuttuvat kristillisyyteen ja mitä sais syödä. Keskustaan oon pettyny ne kusetti köyhiä suomalaisia viimesenpäälle. Kertakaikkiaan ei löydy puoluetta joka olisi minun äänen arvoinen mitään nuista sekopäistä mitä siellä on niin ei ei ei en todellakaan tuollaisia äänestä JOPA MINÄ OLEN HEITÄ 100 KERTAA VIISAAMPI!
https://www.youtube.com/watch?v=QpXIvD7N-cs
Juntilta juntti musaa iltaan :)
Miksi sille ei sitten anneta potkuja? Onks tää samanlainen kusetus kuin soinin aikana että mukamas "paheksutaan" ja annetaan joku huomautus mutta ei potkita pois kun pelätään että joku siipi lähtee äänestäjistä? Soinikin paheksui esim. halla-ahoa mutta eipä antanut silloin potkuja miksiköhän??? Niinpä olisi näkynyt kannatuksessa! KUSETUSTA SANON MINÄ JA EN MENE ENÄÄ HALPAAN KOSKA TIEDÄN MITÄ SE ON!!!
Mutta persujen politiikka on kaikkea muuta kuin tuollaista.
Ok. Sinä tiedät mikä sinulle on parasta.
Sulla on oikeita ajatuksia. Minä en hyväksy tuon henkilön puheita josta puhutaan, ja jos ne pitää paikkansa. Kaikki väkivalta on tuomittavaa. Persuna tuomitsen myös omien pahat edesottamukset.
Ja ei Soini paheksunut Halmettakaan. Sieltä se alamäki tavallaan alkoi.
Ei tarvitse potkia ketään pois nääs se on temokratiaa se.Eihän demaritkaan potkinut husua tai al-taeeta pois muista puolueista nyt puhumattakaan.Teidän viherpunikkien pakkomielle persuja kohtaan on todella huvittavaa.
Kuka demareista on halunnut tappaa lapsia, tai ihmisiä ylipäätään?
Miksi persuissa aina vaan hyysätään tällaisia murhatöihin valmiita äärimielisiä seinähulluja? Kuka persujohdossa kantaa vastuun näiden yllytyksestä sitten kun posahtaa ja alkaa tulla ruumiita?
Sitä vaan ihmettelen että minkä takia te äänestätte. X
Taitaa Hurme olla Persuihin soluttautunut äärivasemmistohäirikkö. Toivon mukaan saa kenkää persuista.
Sanit juuri oikein, niitä provokaattoreita on pesiytynyt ennenkin demareista meihin puolueisiin.
Metrosta poistunut henkilö puukotti kahta järjestyksen valvojaa Helsingissä...
Miksi tästä ei olla huolissaan...
Turvallisuustilanne on muuttunut maassa.
Isikseen kuuluneiden rikostausta on tutkittava siellä Syyriassa, ei sitä enää Suomessa ole mahdollista tutkia.
Ai tämä on TAAS tämä tapaus, jonka on puoluesihteerikin jo tuominnut ja on esityslistalla selvitettäväksi voiko Mika Hurme edustaa puoluetta.
Samaan aikaan SDP:n kansanedustaja voi posottaa juutalaisten joukkotuhontaa kannattavia lausuntoja, eikä siitä tule seuraamuksia.
Puolueissa on eroja.
Pääjohtaja HeIIä-aho suunnitteli itsekin losauttavansa honppelia tussarilla päähän. Hurmeella on siis ihan puolueen linjan mukaiset puheet.
Yksittäistapaus?
Rehellisesti minun mielestäni Isis ideologian rantautuminen Suomeen on huomattavasti vakavampi ongelma kuin persu ideologia?
Lapset vie meiltä naiset ja työpaikat.