Köyhille on mutta rumille ei ole järkätty mitään. Rumat miehet on yksin joulunakin.
Onko rumille miehille joulujuhlaa
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No mutta rumat sitten vain järjestämään Joulujuhlia ja yhteistä tekemistä!
Miksii odotatte kädet ristissä että joku muu tekee kaiken valmiiksi eteen ?
Hieman oma-aloitteisuutta ja jengi kokoon!- Anonyymi
Niimpä!
Köyhille järjestetään sen takia, kun heillä itsellä ei ole varaa järjestää. Rumat sen sijaan pystyvät ihan itse porukalla järkkäämään joulujuhlansa. Ja jos se ruma on liian köyhä osallistuakseen, niin menköön sitten sinne köyhien juhlaan.
- Anonyymi
Mikäs sitä rumaa miestä estää menemästä sinne vaikka köyhien juhlaan? Varmaankin se ettei ole "köyhä" kun tienaa 16 egeä tunnissa.
- Anonyymi
No kun ei ole varsinaisesti "rumia" miehiä eikä myöskään "huippukomeita" miehiä. Kun lähes kaikki miehet ovat tavallisen näköisiä normaaleja miehiä.
- Anonyymi
Helvetti täälä vain jauhetaan että ruma mies ei saa ikinä naista. Miten ni ei saisi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Helvetti täälä vain jauhetaan että ruma mies ei saa ikinä naista. Miten ni ei saisi?
No ei tietenkään ruma mies saa naista, jos saisi, niin silloinhan ei olisi yksinäisiä rumia miehiä, eikä naiset antaisi pakkeja, johon syy on miehen ruma ulkonäkö, vaikkei nainen sitä sanoisi, mutta pakkien antaminen viestittää asian.
t. Ruma mies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei tietenkään ruma mies saa naista, jos saisi, niin silloinhan ei olisi yksinäisiä rumia miehiä, eikä naiset antaisi pakkeja, johon syy on miehen ruma ulkonäkö, vaikkei nainen sitä sanoisi, mutta pakkien antaminen viestittää asian.
t. Ruma miesEi ole siitä kiinni. Nainen voi antaa pakit, vaikka mies ois kivan näkönen, jos nainen ei eti miestä tai mies ei ole kiinnostava.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei tietenkään ruma mies saa naista, jos saisi, niin silloinhan ei olisi yksinäisiä rumia miehiä, eikä naiset antaisi pakkeja, johon syy on miehen ruma ulkonäkö, vaikkei nainen sitä sanoisi, mutta pakkien antaminen viestittää asian.
t. Ruma miesSe "ruma" mies on paska tai avuton luonteelaan, siitä se johtuu.
- Anonyymi
Rumat naiset on yksin Jouluna ja aina. niin että älä valita. et ole yksin yksin!
Kyllä rumillekkin miehille on kusijuhla.
- Anonyymi
Hjallis Harkimollakin on ollut monta naista, kuten ex valokuvamalli, koska on rikas ja sosiaalinen.
Ruma kuin rönttönen, mutta naistenmies. - Anonyymi
Spedellä oli naisia vaikka millä mitalla, eikä ollut mikään kovin komea. Rikas Spede kyllä oli. Rahalla saa ja Riitan hevosilla pääsee.
- Anonyymi
No tuollaset nyt helposti saa naista. Kun rahaa on vitusti.
- Anonyymi
Kyöpelivvuoressa asu enne ihan riittävän näkösta poppoota. Mut sitten ku alko noitavainot, noilat ryöppys sinne haisevine luutineen, eltaantuneine kahvinpuruineen ja joka paikkaan pissaavine mirreineen. Lisäks sielloli karmee mökä ja kakovonia.
No eihän meitin sit auttanu, ku muuttaa torneihin ja autiotaloihin. Nykysin osa meist asuu myös parkkihalleis.
Jos haluu niiku viettää jouluu rumien akkojen kaa, nii siellon. Ne käyttää joulust nimee noitasapatti, mut menojen pääohjaajaa mää en sano. 👻 - Anonyymi
Kun ottaa huomioon naisten kirjoitukset niin rumuus ei ratkaise
miesvalintaa.- Anonyymi
Tässä aloituksessahan ei tuosta asiasta edes ole kyse.
Tässä kinutaan sitä että MUIDEN pitäisi järjestää ja kustantaa rumille miehille joulujuhlat. Nämä saamattomat pihtarit kun eivät itse viitsi/malta niitä juhliaan järjestää, niin jonkun muun pitäisi se heidän puolestaan tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2649455IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3056638Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681594Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721023Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311738