Mitä erikoisen

Anonyymi

Hienoa on pappiloiden ruokapöydässä joulunpyhinä?
Onko muinaiskarjalaisten tonttujen panemaa jouluolutta jota on säilötty kivennavan maakellareissa sitten viime kivikauden.

Vai onko vinkuintialaista noppasoppaa käsintehdyillä luomu vege sattumilla vai soijakaurakinkkuu suoraan tuottajilta.

Mites pyhät sinapit? Onko laulettu tropareita kun on valmistettu?

Kyllä jos noilla ei puntti nouse ja viiksikarvat kasva.

2

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et viitsisi herjata joulunpyhinä!

      Lue paremminkin Joulun sanomaa ja mene joulukirkkoon!

      • Anonyymi

        Ylpeys se taitaapi käydä lankeemuksen edessä.

        Ihmiset joilla on kaikkea ylenmäärin kokevat vielä tarvetta pröystäillä saavutuksillaan näille me veronmaksajat maksamme että saavat itseään toteuttaa antamatta muuta vastineeksi kuin pröystäilyä syömisillään ja elintavoillaan.

        Veronmaksaja näkee nälkää ja velkaantuu peruuttamattomasti että parempiosaiset voivat kehuskella ylen hienolla elämällään. Näillä veronmaksajilla ei ole samoja etuja taloja autoja jälkikasvulla upeita harrastuksia.

        Eikö nämä typerykset ymmärrä että ovat olevinaan hengellisiä silti ulostulot kielii täysin jotain päinvastaista suoraan nykynaistenlehtien sivuilta. Lapsellisia niin ukot kuin akkansakkin. Vaihtakaa pois hengellisyydestä johonkin maalliseen niin pröystäilystänne ja elostelustanne ei koidu normaali ihmisille oksennusrefleksiä

        Puudelit kainaloon ja skumppadrinksuille kylddyyri oletettujen joukkoon jonnekkin businessmaailmaan hus hus jättäkää kirkko oikeasti hengellisille yksilöille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4796
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      175
      4319
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      3972
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3922
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3701
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3518
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3074
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2514
    Aihe