Kirko haluaa aivopestä kaikki lapset uskoon, josta ei ole todisteita, edes sen vertaa että sitä kannattaisi edes epäillä todeksi.
Kirkon opetus on huuhaata
Boikotoikaa kirkkoa
15
122
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa myös erota kirkosta, ennen vuoden loppua.
- Anonyymi
En ole käynyt kirkossa viimeiseen 40 vuoteen, enkä aio mennä sinne edelleemkään.
- Anonyymi
Kannatan kirkon boikotointia
- Anonyymi
Boikotoikaa kirkkoa
Kirkko himoitsee lastenne aivopesua ja rahoja. - Anonyymi
Koko kirkon toiminta ällöttää.
- Anonyymi
Olisikin hyvä asia, jos kirkon vastustajat eroaisivat kirkosta ja boikotoisivat sitä.
- Anonyymi
Kirkko on kiinnostunut vain rahasta. Lapset aivopestään, etteivät vaan eroa kirkosta.
- Anonyymi
En boikotoi kirkkoa vaikka uskovainen en ole, se on kuitenkin vastavoima eräälle toiselle uskonolle joka kyllä ottaa tyhjän tilan haltuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En boikotoi kirkkoa vaikka uskovainen en ole, se on kuitenkin vastavoima eräälle toiselle uskonolle joka kyllä ottaa tyhjän tilan haltuun.
Mitä enemmän uskonnot menettäneet merkitystään, sen paremmin meillä menee.
Kaikki uskonnot ajettava alas. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä enemmän uskonnot menettäneet merkitystään, sen paremmin meillä menee.
Kaikki uskonnot ajettava alas.Näinhän ei ole ollut Suomessa suomalaisten näkökulmasta milloinkaan. Ketkä ovat nämä kommenttisi "me"?
- Anonyymi
Aivoja voi boikotoida, ne on siihen ihan käypäset elimeet. Ostakaa vaikka älly.
- Anonyymi
Boikotoikaamme venäläisiä maanostajia. Paltamossa myyty juuri kokonainen saari, johon rakennetaan satamäärin neliöitä. Ketähän varten nämä tulee? Ei yhden miehn perhe tarvitse tuollaista asuntoneliömäärää.
Puolustusministerillä olisi töitä, mutta taitaa mennä vauvan hoitoon aika nyt. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Boikotoikaamme venäläisiä maanostajia. Paltamossa myyty juuri kokonainen saari, johon rakennetaan satamäärin neliöitä. Ketähän varten nämä tulee? Ei yhden miehn perhe tarvitse tuollaista asuntoneliömäärää.
Puolustusministerillä olisi töitä, mutta taitaa mennä vauvan hoitoon aika nyt.Harvinaisen pitkä ketju vastauksia itselleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harvinaisen pitkä ketju vastauksia itselleen.
Ei tämä ole ollenkaan harvinaisen pitkä yksin puhelu. Sama tyyppi ja monet muut harrastavat ihan samaa ahkerasti.
- Anonyymi
Kirkon organisaatio on niin mätä niin mätä. Kirkko on myös rikas, (paljon kalliita kiinteistöjä ja maaomaisuutta) köyhyyttä ruikutetaan.
Tein pesäeron jo -87 erosin kirkosta. Osasyynä oli se että, 86-87 oli erittäin kova pakkastalvi ja laitapuolen asunnottomia eläjiä paleltui ulos pääkaupunkiseudulla asiaa salattiin ja vähäteltiin.
Kirkkoon lämpimään ei pahanhajuiset spurkut ja muuta asunnottomat päässeet.
Päätöksen tein moraalis-eettisistä sysistä, rahan olen ainakin osittain pyrkinyt antamaan sellaiseen kohteeseen jossa myös nuoria tuetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1167133Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4945271Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1463240Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2152621Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t382307Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431272En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771232Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681168Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111159- 1111133