Minulla on kasvoissani edessä keskellä naamaa hieman koholla oleva luomi, väriltään lievästi ihoa tummempi. Sitä on koitettu poistaa laserilla 2 kertaa ja radiofrekvenssiveitsellä kerran, ei ole tepsinyt; luomi on yleensä madaltunut, mutta ajan saatossa palaa entiseen. Luomen ”juuret” ovat selvästi niin syvällä ettei sitä saa pois ilman leikkausta. Olen hyvin huolissani luomen poistosta kirurgisesti, koska se ”sulautuu ihoon” eikä ole vain semmoinen möllykkä ihon pinnalla, joten pelkään, että poistosta jää iso arpi ja ehkä jopa jonkinlainen kuoppa, sitä kun luultavasti pitää kaapia melko syvältä pois. Onko kellään suositella jotain plastiikkakirurgia, joka olisi aivan erinomaisen hyvä luomien poistossa, niin että riski valtavaan arpeen olisi kenties pienempi?
Kirurginen luomen poisto
4
102
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä leikkaaja osaa leikata siten ettei jää jälkeä.
Sote on sotkenut kaikki kuviot ja jokin illuusio lääkäreiden osaamisesta on niin karissut, ettei uskalla suositella enää ketään, eikä mitään.
Suomalaisilla lääkäriellä ei näytä olevan asiakkaita kohtaan mitään ammattiylpeyttä, siten että tekisivät hyvin. Liian moni tekee juoksukaljat, eli jotain rahasta ... eikä välitä palautteesta.
Jos menet yksityiselle, se lähtee siitä että ajanvaraus pyrkii buukkaamaan kenet tahansa osaamisesta huolimatta, saadakseen myytyä ajan, eli rahaa.
Lääkäri vastaanotolla tuurista riippuen yllättyy, ja sitten osaa tai ei osaa.
Lääkäriruletti Suomessa on tällä hetkellä sellaista tasoa, että oikein pelottaa. - Anonyymi
Vinkiksi, että eräs plastiikkakirurgi sanoi minulle, että jos luomen haluaa poistaa niin, että siihen ei jää jälkeä/kuoppaa, on tehtävä viilto, joka on kolme kertaa luomen pituinen.
- Anonyymi
Lisään vielä, että sinänsä asiansa osaava plastiikkakirurgi osaa tehdä viillon niin, että se ei parannuttuaan näy.
- Anonyymi
Kaverilta poistettiin parikymppisenä poskesta melkein sentin soikula. Ei jäänyt jälkeä. Mutta en tiedä myöskään missä tehtiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159