Pekka H. on varmaan seur. presidentti

Ei ole haastajaa muista puljuista? Saulinhan todettiin voittaneen siksi, kun useimmat äänestivät Jenni Haukiota eikä A. Floresia. Mutta se kortti on jo käytetty pois.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ha ha ha. Trollin yritys.

Äänestä

Ei muuten ole. Voimmehan leikkiä sitä. Olihan uunokin presidentti.

Äänestä
  • Petteri urpo orpo pressaksi.
    Saadaan puhuva pressa kun nykyine niin vähäsanainen kuin kielensä hukannut s u omalainen ulkomailla

    Äänestä

Ei stna mitään homoa meidän pressaksi---ei ikinä !!!!!

Äänestä

Seuraava pressa on Paavo Väyrynen, nyt on jo hänen aikansa, kunnollinen vanhan liiton mies.

Äänestä
  • Joo siinä olisi mies joka puolustaisi omaa kansaa toisin kuin tämä eräs maailmanhalaaja. Olisi ulkopoliittista kokemusta enemmän kuin eduskunnalla yhteensä.

    Äänestä

  • Lähes 80-vuotiasko kansan suosikki?? Varma läpimenijä!!!! Pöööh

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lähes 80-vuotiasko kansan suosikki?? Varma läpimenijä!!!! Pöööh

    On totta että ukko on vanha, mutta järki pelaa edelleen. Ei hän mikään vanhustenkoti-ihminen vielä ole.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On totta että ukko on vanha, mutta järki pelaa edelleen. Ei hän mikään vanhustenkoti-ihminen vielä ole.

    Paavolla on miljoona kertaa enemmän viisautta kuin Haavistolla. Se on tärkeintä. Haavisto halaa muita, mutta Paavo suomalaisia. Tämä on kylmä totuus.

    Äänestä

Jos Haavisto valitaan pressaksi se on seiskalle arpajaisvoitto. Suomen kansaa nimittäin kiinnostaa saada tietää uuden seksuaalisesti poikkeavan presidentin pervoilut. Kuka kakkasi eilen ja missä


https://www.youtube.com/watch?v=CbjAaJPYGZI

Äänestä

Aivan. Pekka. H.
Monet sitten varmaankin odottavat innolla Itsenäisyyspäivän juhlavastaanottoa.
Kaikki ovat tietenkin kiinostuneita seuraamaan presidenttiparin tyylikästä kumarrusta, tai niiausta.

Äänestä

Kusettajasta presidentiksi...siinäpä vuosisadan nyyhkytarina!

Äänestä

Ei ikinä

Äänestä
  • Miten niin ei ikinä.
    Jos kerran Vihreät tietenkin äänestävät häntä samoin kuin demarit ja osa kokoomusta tietenkin seuraava pressa on hän.
    Kun sitten matkustan ulkomaille, en kyllä kehtaa sanoa mistä maasta olen.

    Äänestä

Haavisto presidentiksi.......!?
Sekoileva junamies...!?
Vittuillee alaisilleen....käyttää valtaa jota ei omaa....kaikki omassa ministeiössä vihaavat....joopa joo...noinkohan on soppaluettelossa enää ensi vaaleissa 😊

Äänestä

Hintti mikä hintti seuraava aids potilas se on eikä mikään muu.

Äänestä
  • H kuollut jo AIDSiin ennen vaaleja.

    Äänestä

Kun tämä hallitus on sössinyt asiat ja kansa raivoissaan heille valtavista ilmastoveroista ja silloin tuleekin myös pressan vaalit samaan aikaan niin arvatkaa onko pressa Vihreä tai SDP:n jäsen.

Äänestä

Peku tehnyt pelkästään yli sata reissua venäjälle.Pikkuisen haiskahtaa suolelle tämä hommeli.Onko peku kenties tehnyt jotain hupsua hotellillaan ja nyt fsb kiristää pekua.Miten muuten hän myöntelisi venäjälle maakauppoja sekä viisumeja vastoin eu:n suosituksia kysympä vaan.

Äänestä

Despootti, joka toisi pelolla johtamisen myös koko maahan. Uhkailee alaisiaan, tekee laittomuuksia. Hyvä, että tuli ilmi nämä ominaisuudet.
Myöskään Haavisto ei kannata kansanäänestystä Natoon liittymisestä.

Olen kerran jopa äänestänyt häntä, mutta nyt ei kyllä enää ikinä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei ole haastajaa muista puljuista? Saulinhan todettiin voittaneen siksi, kun useimmat äänestivät Jenni Haukiota eikä A. Floresia. Mutta se kortti on jo käytetty pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu