..All in one hole, PS kannatus 25%...

..kyllä kansa kostaa!
SDP viher sosialisti hallitus saa mitä tilaa; kannatus olematonta. Haaviston touhu, Paatero-Rinne sekopäät, "hävetkää"-pääministeri, hallituksen kannatus katoaa. uusin Gallup on perussuomalaisten juhlaa. Keskusta on muuten SDP:n kanssa uusia suomalaisia pienpuolueita. Keskustan kannattaisi liittoutua telttauskovaisten kanssa KD:ssa, maataloudenmiljardi tukien lisäämiseen tarvitaan enemmän vastuutonta kannatusta eduskunnassa.
Perussuomalaisten kannatus on vaaleissa noin 28% luokkaa, kokoomus 17 ja kepulit 7%. Haavisto vei myös vihreät alas, saa nähdä riittääkö enää seksuaali puolueen kannatus yli 10% vaaleissa. Vasemmistoliitto voi olla puolue, joka kerää haihattelija typerysten äänet vihreistä, demareista ja jopa keskustasta...
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Itse pieneläkeläisenä sanon; tämä on oikeudenmukaisin ja paras hallitus kuin pitkään aikaan. Mitä tulee suomalaisiin isis-taistelijoihin ja heidän lapsiin, niin suomen lait pätevät kaikkiin kansalaisiimme katsomatta ihon väriin tai mitä ovat tehneet. Eri asia on jos lakia muutetaan näiden isis-taistelijoiden osalta, mutta näin ei ole tehty.

Äänestä
  • Ei ihme että olet pieneläkeläinen buahahahahhahaha

    PS pitää huolta suomalaisista.

    Äänestä

  • Nykyhallitus verottaa työn teon kannattamattomaksi ja paikkaa puutosta vielä lisävelkaa ottamalla. Yritykset ne luo työpaikkoja ja sitä myöten hyvinvointia ja lisää veronmaksajia, ettei pienen porukan tarvi maksaa niin v-tusti veroja!

    Äänestä

  • Olet myymässä lyhyen lopun ajan henkeäsi muutamasta eurosta, jonka hallitus joutui antamaan pitkin hampain Rinteen lupausten kylkiäisenä.
    Se pieni korotus 30 - 50 euroa jonka pieneläkeläiset saa, ottaa hallitus pois tuplana erilaisilla kikoilla, joita se joutuu tässä ajan saatossa tekemään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nykyhallitus verottaa työn teon kannattamattomaksi ja paikkaa puutosta vielä lisävelkaa ottamalla. Yritykset ne luo työpaikkoja ja sitä myöten hyvinvointia ja lisää veronmaksajia, ettei pienen porukan tarvi maksaa niin v-tusti veroja!

    Hiukan+harhainen+käsitys+sinulla+työpaikkojen+luomisessa,+itseasiassa+kysyntä+luo+tarpeen+valmistaa+tavaroita+ja+tuottaa+palveluja.+Viimeisin+pitkä+lama+Euroopassa+oli+kysyntälama,+ei+yrittäjistä+pulaa+ollut+tuolloin,+eikä+tule+koskaan+olemaan,+vaan+maksavista+asiakkaista.+Suomessa+ongelmana+on+ollut+"palkkamaltti"+ja+muu+asiakkaan+olojen+kurjistaminen+(ostovoiman+heikentäminen).+Tuloverotaakkaa+voisi+Suomessa+reilusti+keventää+nostamalla+palkat+pohjoismaiselle+tasolle,+tai+edes+lähelle+sitä."Nykyhallitus+verottaa+työn+teon+kannattamattomaksi"?+Voi+voi,+edellinen+hallitus+siirsi+työnantajamaksuja+(eläkemaksuja)+2,1%+työntekijän+maksettavaksi,+24h+ilmaista+työtä+(palkan+alennus)+ja+leikkasi+julkisen+puolen+lomarahoja.+Edellinen+porvarihallitus+nosti+myös+tupakka-+ja+polttoaineveroja,+korotti+terveyskeskusmaksuja,+lääkeomavastuita,+leikkasi+eläkeläisten+asumistuista+jne+jne....+Kai+ymmärrät+ettei+kysyntää+pysty+lisäämään+ostovoimaa+leikkaamalla,+sellainen+pitkässä+juoksussa+näivettää+talouden+ja+on+jo+sen+tehnytkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nykyhallitus verottaa työn teon kannattamattomaksi ja paikkaa puutosta vielä lisävelkaa ottamalla. Yritykset ne luo työpaikkoja ja sitä myöten hyvinvointia ja lisää veronmaksajia, ettei pienen porukan tarvi maksaa niin v-tusti veroja!

    Kansakuntaa kavalletaan jälleen uudet Carunat.
    https://mvlehti.net/2019/12/28/sitran-uusi-yliasiamies-jyrki-jyka-katainen-haluaa-globalisoida-suomen-itsenaisyyden-juhlarahaston-umv-kolumni/
    Taas on lähtö Kotlannin kerholle pitämään juhlia. Viirusilmä teietnkin poppoon johtajana 32 asteen päälikyydellä. Poliisille anntaan hyvästä johdosta ja suojasta Tesloja muutama ja rivimiehille konepistooleja jolla vastarinta teurastetaan ilon virne silmäkulmassa.
    Aurinko paistaa ja kavallukset sujuu ongelmitta. Nettipoliiseja lisätään vilä kymmenellä ettei väärää tieto levitetä kansalle asti.

    Äänestä

..hyvä, että kuulut vähemmistöön. suurin osa suomalaista ajattelee toisin..

Äänestä

Ahaa - taas persukkeli paljasti maatalousvihamielisyytensä vinoilemalla miljarditukiaisista.

Äänestä

..maatalouden tukeminen maksaaa yli 7 miljardia vuosittain. Palkansaajien koko veropotti menee tähän touhuun.Tuesta ei voida keskustella. Keskusta on koko ajan tekemässä palkansaajille "reformeja" ja pyrkii estämään työehtosopimukset ja saamaan Suomeen halpatyövoimaa.
Emme tarvitse lapissa viljelyä ja älytöntä verovarojen jakoa maatalous "yrittäjille", joiden tuotanto ei kannata missään oloissa.Professorit tutkineet , että omavaraisuutta voidaan pitää yllä tuhannesosalla nyky tukien määrästä.
Maataloustuet ovat kylmänsodan aikainen jäänne ja aiheutamme niillä kolmansille maille pysyväisköyhyyttä.
Keskusta on dinosaurus posliinikaupassa, jota ei tarvita...

Äänestä

Onneksi muut puolueet on fiksuja eikä lähde hallitukseen ääliöiden,Suomen maine täytyy pelastaa persuilta.Teidän pikku natsikin ymmärtää sen.

Äänestä

..natsittelu ei auta. Perussuomalaiset tulevat järkiinnyttämään haihattelu politiikan Suomessa, veroja pienennetään, tukiaisia pienennetään, pitkäaikaistyöttömyyden tukia pienennetään. Halpatyövoiman saanti estetään, maahanmuutto pelleily estetään..

Äänestä
  • Älä unta näe. Kokoomus ei tule hyväksymään työperäisen halpatyövoiman maahanmuuton kiristyksiä. Ps joutuu kääntämään takkinsa jos meinaa saada hallituksen kasaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä unta näe. Kokoomus ei tule hyväksymään työperäisen halpatyövoiman maahanmuuton kiristyksiä. Ps joutuu kääntämään takkinsa jos meinaa saada hallituksen kasaan.

    Perussuomalaiset puhuvat vain ja ainoastaan haitta maahanmuutosta. Työperäinen maahanmuutto kelpaa perussuomalaisillekin jos taataan erilaisin säädöksin, ettei siitä ole toimeentulo jarrua nykyiselle suomalaiselle palkansaajalle.
    Jussi Halla-ahon teema on ollut koko ajan, työstä täytyy saada sellainen tulotaso, että sillä pärjää turvautumatta sosiaalisiin etuuksiin!
    Ansiotaso on oltava kaikille sama.

    Äänestä

Loppiaiselta saanemme niitä oikeita reaaliaikaisia kannatus lukemia.
Ne tulevat olemaan hykerryttävää luettavaa.

Äänestä

Sehän olikin vain 22 prosentin kannatus, ei lähelläkään 25 prosenttia.

Äänestä

Niinpä vaikka ei sitä tämä työttömien pulinapalsta ratkaise vaikka jotkut hölmöt niin luulee.

Äänestä

"Perussuomalaisten+kannatus+on+vaaleissa+noin+28%+luokkaa,+kokoomus+17+ja+kepulit+7%.+Haavisto+vei+myös+vihreät+alas,+saa+nähdä+riittääkö+enää+seksuaali+puolueen+kannatus+yli+10%+vaaleissa.+Vasemmistoliitto+voi+olla+puolue,+joka+kerää+haihattelija+typerysten+äänet+vihreistä,+demareista+ja+jopa+keskustasta."Turhaan+haihattelet,+palataan+asiaan+vuonna+2023+vaalien+jälkeen+ja+silloin+kannatusluvut+voi+olla+kokonaan+toiset.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

..kyllä kansa kostaa!
SDP viher sosialisti hallitus saa mitä tilaa; kannatus olematonta. Haaviston touhu, Paatero-Rinne sekopäät, "hävetkää"-pääministeri, hallituksen kannatus katoaa. uusin Gallup on perussuomalaisten juhlaa. Keskusta on muuten SDP:n kanssa uusia suomalaisia pienpuolueita. Keskustan kannattaisi liittoutua telttauskovaisten kanssa KD:ssa, maataloudenmiljardi tukien lisäämiseen tarvitaan enemmän vastuutonta kannatusta eduskunnassa.
Perussuomalaisten kannatus on vaaleissa noin 28% luokkaa, kokoomus 17 ja kepulit 7%. Haavisto vei myös vihreät alas, saa nähdä riittääkö enää seksuaali puolueen kannatus yli 10% vaaleissa. Vasemmistoliitto voi olla puolue, joka kerää haihattelija typerysten äänet vihreistä, demareista ja jopa keskustasta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu