Kun Suomeen tuotiin yli 30.000 pakolaista/maahanmuuttajaa.
Nyt samalla porukalla on hirveä kauhu parista lapsesta.
Miten en nyt ymmärrä tätä....
Nyt samalla porukalla on hirveä kauhu parista lapsesta.
Miten en nyt ymmärrä tätä....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Porvarihsllitus haluaa mamuja ostoskeskuksiinsa kauppoihinsa ja vastaanottokeskuksiinss.
Tänmän kaike msksaa veronmaksajat ei niitä mamuja haluuvat rikksat kaupppiast
B ipilähän se halua suomen täyteen kunniavieraita.
Ja puutui tuömarkinoihin pakkolsein tai kiky.
Kepuleills tunnetusti huono muiti kun lehmillään
Helppo vastaus, Siniset ....
Ei ne tainneet olla vielä silloin "sinisiä".......................
Siellä oli myös persut sulassa sovussa ja itse asiassa sinisten Soinilaisten ulostumisen jälkeen puolueesta Halla-aho oli valmis jatkamaan porvarihallituksessa aiemmilla ehdoilla, mutta Sipilä ja Soini ottivat mieluummin joo-joomiehiksi alistuneet siniset hillotolppaministeripaikoista. Mutta Halla-ahon persut olisivat siis ostaneet PerskeKo-porvarihallituksen hallitusohjelman sellaisenaan mm. työläisten kikytyksen, aktiivimallin, taksilain, kevyautolain, bisnes-Soten jne.
Siis Sipilä ja Orpo ottivat...
Näillä oli enemmistö
Ne+tais+olla+näitä+joitten+kannatus+nousee+koko+ajan,+alkaa+olemaan+kohta+jo+23%:a
Persut oli hallituksessa,takki kääntyi persuilla ennätysajassa!!!
Siitäkö johtuu tuo järjetön kannatuksen nousu mille ei näy loppua?
Varmaa on se, että perussuomalaiset tulee olemaan ainoa iso puolue jatkossa ja kannatus kasvu se on niin hyvää, että ei sanotuksi saa ….nam
Mitenhän näille persz--silimille kävisi jos olisivat vastuussa täysin apinalauma mutta ennemmin kokeilu heidän kanssaan kuin TÄYSTUHO kokoomuksen
Duunarimiehellä ei ole muuta puoluetta kuin perussuomalaiset
Rasistipersut haalivat Ruotsista 32000 matumiestä, kaikki muut puolueet vastustivat ja halusivat käännyttää matut takaisin mutta persut vastustivat.
Sipilä kertoi 2015 tohkeissaan kuinka saatiin Suomeen moniosaajia jotka aikaansaavat valtaisan kasvuloikan, ainoastaan rikostiloissa tapahtuu kasvuloikkaa.
Puhut asiaa. Joka on päässyt unohtumaan.
Työperäistä maahanmuuttoa tarvitaan!
Kaikki ”Siniset” putosi pois. Ne ääliöt piti vielä vaalivalvojaiset, ei näin tyhmiä pitäisi olla mutta on ......
Ei sinne muuten olisi päässyt.
Siellä oli kokkarit kepulit ja soinilaiset suvakit jotka kuuluivat silloiseen persu-nimiseen puolueeseen. Nämä soinilaiset näyttivät kaapin paikan puolueessa, vaikka heitä lienee ollut huima vähemmistö puolueessa. Jos joku yritti olla liian isänmaallinen, hänet laitettiin takaisin ruotuun ja vähän äkkiä. Sitten tapautui siunaus puolueelle. Nämä suvakit otti ja lähti kesällä-17. Tämän myyrien lähdön jälkeen tie on ollut auki vaikka ja mihin persuilla. Ennustin jo tuolloin että persut nousee ja niin totisesti kävi. Se nousu jatkuu yhäkin ja tastä puolestaan huolehtii vihervasemmisto.
Olisivatko punikkihallituksen joukot nyt rynnäkkökivääreillä vastassa lahtaamassa tulijat?
Ei oo taidettu vielläkään edes miettiä mitä tehtäisiin jos 30 000 maksukyvtöntä on tunkemassa nokkaansa rajanyli?
Luulis että miettisivät (vai ovatko jo miettineet)
Niinpä mutta kyllä tämä perkeleen ääliö HERRA SOINI pääsee eläkkeelle vaikka on nuorempi kuin minä mistä tämä eriarvoisuus johtuu HERRA soini
Mutta kukahan olikaan silloin hallituksessa?
Soinin sinipiiat jäivät hallitukseen
Keskusta, Kokoomus ja Siniset oli hallituksessa.