En ole pariin päivään saanut lähetettyä viestiä tänne tietokoneella. Tulee aina ilmoitus jokin meni pieleen. Onko muilla samaa o.gelmaa? Nyt kokeilen mobiililaitteella.
Bismillah ei kirj.
Virheilmoitukset
25
60
Vastaukset
Jospa se oli epäjumalasi tahto?
bismillah kirjoitti:
Ei ollut, tietokoneessa vain jotakin köntsää.
Vaihda käyttis, wintoosa antaa epäjumalankin levittää mierdaköntsiä.
Tuolta löytyy distrowatch.org eikä kustanna mitään.
Tyhjennä selaimen välimuisti. Hyväksy evästeet. Kokeile uudelleen.
- Anonyymi
Aina kun sammutan koneen, sivuilta poistan ensin kaiken sivuhistorian, otan pois välilehdet.
Sitten CCleanerilla sivut puhtaiksi ja koneen sammutus.
Ihan rutiinia. Anonyymi kirjoitti:
Aina kun sammutan koneen, sivuilta poistan ensin kaiken sivuhistorian, otan pois välilehdet.
Sitten CCleanerilla sivut puhtaiksi ja koneen sammutus.
Ihan rutiinia.Tuo on automatisoitavissa. Minulla kone käynnistyessään tyhjentää kaikki välimuistit, jotka ole tyhjennettäväksi määrännyt. Scriptillä. Mac mutta saa tuon tapahtumaan jotenkin Windowsissakin.
Anonyymi kirjoitti:
Aina kun sammutan koneen, sivuilta poistan ensin kaiken sivuhistorian, otan pois välilehdet.
Sitten CCleanerilla sivut puhtaiksi ja koneen sammutus.
Ihan rutiinia.Kiitoksia vihjeistä a-teisti ja anonyymi.
- Anonyymi
a-teisti kirjoitti:
Tuo on automatisoitavissa. Minulla kone käynnistyessään tyhjentää kaikki välimuistit, jotka ole tyhjennettäväksi määrännyt. Scriptillä. Mac mutta saa tuon tapahtumaan jotenkin Windowsissakin.
Kun lukee teidän kirjoituksianne, ymmärrän hyvin, että haluatte tuhota todisteet.
Kristitty taas uskaltaa olla rehellinen ja avoin aina.
- Anonyymi
Jospa ylläpito ei tykkää kirjoittelustasi.
- Anonyymi
Monta viestiä on poistettu kun ylläpito ei usko tahtunutta kun se tuntuu niin älyttömältä vaikka asia on meidän valitsemien päättäjien aikaansaannos
Yritetaanpä nyt...
- Anonyymi
Karvat kannattaa ajella ettei tuki jäähdytintä.
Kappas...onnistuupi..
hengi maaliman tekosia
- Anonyymi
"tekosia"
höh, noita sun ainaisia kirjoitusvirheitäsi!
pitäisi tietysti olla tyyliin kuuluvasti "tegosia" Anonyymi kirjoitti:
"tekosia"
höh, noita sun ainaisia kirjoitusvirheitäsi!
pitäisi tietysti olla tyyliin kuuluvasti "tegosia"No, hengi maaliman tegosia sitte...
- Anonyymi
Muslimin vanhemmiltaan saamaa oppimateriaalia:" Katukaa syntejänne sitten teurastamme teidät."
https://www.youtube.com/watch?v=tW_7me1Nj7w - Anonyymi
Nuo ip-asetukset varmaan menevät aina sekaisin, kun seurakunta käväisee pikapikaa "Israelissa" tai muilla pelipaikoilla.
Tulee monenlaista "o.gelmaa."
Minä taas olen huomannut, että kun asioista kirjoittaa liian suoraan, niin alkaa tulla recaptcha-herjausta- Anonyymi
tuonkin tekstin julkaisu piti klikkailla aina vaan uusiksi, lähemmäs kymmenen kertaa, ennenkuin meni läpi.
Luojan kiitos meitä ei kytätä tällä sivustolla. Anonyymi kirjoitti:
tuonkin tekstin julkaisu piti klikkailla aina vaan uusiksi, lähemmäs kymmenen kertaa, ennenkuin meni läpi.
Luojan kiitos meitä ei kytätä tällä sivustolla.Tuola reCAPTCHAlla on toinenkin pointti spämmin estämisen lisäksi. Me opetamme sen tekoälyä tunnistamaan kuvia, olemme siis Googlen pikku apureita (tässäkin).
En tiedä mutta voisi olla, että reCAPTCHAn jankkaus silloin tällöin on vain Googlen vaatima palvelus meiltä sellaisessakin tapauksessa, että palvelu on jo tunnistanut käyttäjän ei-spämmiksi.a-teisti kirjoitti:
Tuola reCAPTCHAlla on toinenkin pointti spämmin estämisen lisäksi. Me opetamme sen tekoälyä tunnistamaan kuvia, olemme siis Googlen pikku apureita (tässäkin).
En tiedä mutta voisi olla, että reCAPTCHAn jankkaus silloin tällöin on vain Googlen vaatima palvelus meiltä sellaisessakin tapauksessa, että palvelu on jo tunnistanut käyttäjän ei-spämmiksi.Mitään tekstin sisältöä se ei kuitenkaan analysoi, hiiren liikeitä ja IP:si historiaa se analysoi. Tarkkaa kuvausta tekniikasta Google ei ole kertonut.
- Anonyymi
a-teisti kirjoitti:
Mitään tekstin sisältöä se ei kuitenkaan analysoi, hiiren liikeitä ja IP:si historiaa se analysoi. Tarkkaa kuvausta tekniikasta Google ei ole kertonut.
Siinähän seurailee, sekä ylläpito, multinikkiset rekatut palstan hakkerit että google, kun olen jo tänäkin vuonna kirjoittanut toisellakymmenellä eri ip:llä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinähän seurailee, sekä ylläpito, multinikkiset rekatut palstan hakkerit että google, kun olen jo tänäkin vuonna kirjoittanut toisellakymmenellä eri ip:llä.
"Luojan kiitos meitä ei kytätä tällä sivustolla."
Tämä oli siis sarkasmia. - Anonyymi
Olet kusipää. Katsotaan poistuuko,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet kusipää. Katsotaan poistuuko,
Ei poistu, koska tietty 14 rekatun nikin henkilö ei halua sen poistuvan.
Hänelle on ihan helvetin tärkeää olla palstan suosituin henkilö vähintään 400 vastausten ketjuin ja 14 kpl peukutuksin, joten jos jotakuta toista sanotaan kusipääksi, niin hän kokee sen voittona. Samoin hän kokee voittona sen, jos rauhalliset uskovaiset pillastuvat hänen trollauksistaan.
Voin mä olla kusipää, mutta olen sitä aidosti ja rehellisesti, enkä pelaa kaksin kasvoin, kuten tämä yksi kehittymätön ihmisalkio, joka pakenee roolista toiseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074516Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t993267Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881777Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131387Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241213- 521148
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2491144Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131- 551059