Mä kun olen reilu 50 niin muistuu mieleen vielä kuinka vaimon kanssa tavattiin dicossa 90 luvun alussa, alkoholi yhdistää mutta voi tehdä pahaa jälkeäkin. Ja siellä yökerhoissa ne mun vanhat kaveritkin tapas naisensa. Nykyään taitaa vaan netissä hoitua homma.
Missä nykyään suhteet alkaa
10
59
Vastaukset
- Anonyymi
Yli puolet parisuhteista nykyään taitaa nykyään saada alkunsa netissä. Tietysti nykyäänkin parisuhteita syntyy työpaikoilla, harrastuksissa yms.
Yökerhossa parisuhteen aloitus on aina pieni riski. Kannattaako ottaa diskoprinsessa vakavaan suhteeseen. Jos sen naisen on raahannut kotiin narikkajonosta, voi olla, että ei mitään siveyden sipulia saa.- Anonyymi
Onko olemassa jotain siveyden sipuleita, ne on peräkammarin tyttöjä jotka ei koskaan miestä saa, kuolevat vanhana piikana kuten ennen sanottiin.
- Anonyymi
Luulekko nää, että muualta kuin narikkajonosta löytämäs tytöt eivät tajua missä artistin paisuvaiskudos sijaitsee? Lohdutuksen sana,,, saatat erehtyä. Jo limudiskoikäisetkin ovat jyvällä kukista ja mehiläisistä.
- Anonyymi
Edelliset kommentoijat taitavat käsittää asian tahallisesti väärin.
Tarkoitan tietysti siis, että ihminen ei pysty oikein muuttamaan luonnettaan. Jos on ns helppo, säilyy helppona. - Anonyymi
Tsiisu, pieni ja tyhmä yleistys!!!!
- Anonyymi
Itsekin olen viisikymppinen sinkku. Jonkun verran löytyy seuraa baareista ja artistien keikoilta sekä tanssilavoilta. Oman kokemukseni mukaan baareissa on lähinnä alkoholisteja sekä vierasta vonkaavia varattuja, joten ainoaksi vaihtoehdoksi jää netti. Tosin netissäkin on se ongelma, että melkein kaikki miehet haluavat itseään nuorempia naisia ja kun alkavat katselemaan kuvia, niin ainakin itse skippaan sellaisten miesten ilmoitusten yli, jotka etsivät 16 - 30 vuotiaita naisia, vaikka ovat itse jo ylittäneet viidenkympin rajapyykin.
- Anonyymi
Kesäiseltä uimarannalta löysin kauniin suloisen naisen. Ihana sattuma että osuttiin samalle rannalle samaan aikaan. Elämä on.
Ravintolasalin kulloisenkin hetken asiakaskoostumuksesta tutkimus kertoo, että 80 % on kanta-asiakkaita. Väestöstö 20 % käy rivintolassa usein, joista puolet, siis 10 % kokoväestöstä, käy erittäin usein. Se on suunilleen sama kuin alkoholistien määrä. 80 % väestä ei nuoruusvuosiaan lukuunottama käy ravintolassa juuri koskaan.
- Anonyymi
Minä löysin naisen ravintolasta mutta ei tuo humalassa ollut, tosin pienessä sievässä, heti vietti yön mun luona. Yhteiselo kestänyt lähes 29 vuotta.
- Anonyymi
Olen tavannut miesystäväni milloin missäkin, en kapakassa koska niissä en käy, enkä netissä koska missään deittipalvelussa en ole.
Yhden seurustelukumppanin kanssa alettiin jutella taksijonossa. Selvisi että meillä on matka samaan suuntaan, ja päätettiinkin sitten kävellä. Siinä sitten sovittiin että tavataan huomenna ja siitä se lähti. Vajaan vuoden olimme yhdessä. Yhden tapasin kaupungilla kadulla, keskellä päivää. Jäin katsomaan jotain näyteikkunaa ja hän tuli siihen viereen ja aloimme jutella niitä näitä. Sekin juttu kehittyi niin että alettiin tapailla.
Nykyisen mieheni tapasin yhteisen tuttavan kotona, ja totta puhuen en ollut ollenkaan innostunut kun hän halusi saattaa minut kotiin. Jostain syystä sitten suostui tapaamiseen uudelleen mutta vei hieman aikaa ennenkuin kunnolla häneen lämpenin. Hän oli kyllä innokas. Nyt ollaan naimisissa.
Kyllähän ihmisiä voi tvata ihan missä vain, ja omasta mielestäni on luontevinta tavata silmäkkäin eikä jotain outoa nettihenkilöä. Kukin tavallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu128976Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37897Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47839Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50741- 54731
Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143724Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32713Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187670Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136665