Taivastellaan tilannetta kansankodin romahtanut yhteiskunta ongelmat maton alle kaikki hyvin poliisi juoksee karkuun
Ruotsissa sota päällä pommit paukkuu
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Menetetty ja poltettu maa.
Joko on ryöstettävä Ruotsissa loppumassa, eikö ole enää autoja poltettavaksi?
Sitten on lähdettävä Haaparannan kautta Suomeen. Haaparanta on twin-city Tornion kanssa, joten sekin helpottaa Suomeen tuloa. Myös ruotsalaiset viranomaiset auttavat auliisti tietä kysyttäessä.
Vaikka Suomessa on muuten huonompi elintaso niin sosiaaliset etuudet ovat täällä paremmat isis-taistelijoille kuin muissa Pohjoismaissa, koska suomalaiset aina miettivät mitä ulkomaalaiset ajattelevat heistä - paitsi amerikkalaiset imperialistit sekä israelilaiäset siionistit.
Myös hyvä huomioida, että vapaustaistelijat ovat aina olleet lähellä suomalaisten sydäntä, kuten esim. ajatollah Khomeini, jota mm. johtava demari Erkki Tuomioja tuki näyttävästi.
Nämä paukuttelijat ovat tulleet Itä-Euroopasta.
Ihmisiä,autoja ja rakennuksia kohti ammuttiin ilotulitusraketteja Helsingissä uudenvuodenaattona.Eikä ne olleet mitään yksittäistapauksia.Jossain oliko se metroasemalla ihmisjoukko pakeni ammuskelijoilta suojaan junaan.(vaikka eivät olleet junaan menossa.)
Irvokkainta on se, että Tukholman sydroomassa kieriskelevä Ruotsin poliittinen eliitti ja virkamieskoneisto ha kee vastauksia omasta itsestään. Emme ole onnistuneet aktivoimaan nuoria. Heillä pitää olla haasteita yms paskaa. Matut nauravat ja halveksivat Ruotsin heikkoutta jossa rikoksesta ei seuraa rangaistusta.
Ei voitietää onko kaikki kunnossa ja monikulttuurisesti rikkautta, vai kateellisesten persunatsien öyhötystä.