Lloyd Evans on julkaissut mielenkiintoisen videon "John Cedars" -YouTube-kanavalla. Hän tarkastelee Jehovan todistajien palvelusvuoden 2019 raporttia ja vertaa sitä edellisiin vuosiin. Videolla esitetään karttoja, jotka osoittavat selkeästi sen, että maailmassa on yhä enemmän sellaisia maita, joissa on "negatiivista kasvua", toisin sanoen julistajamäärän laskua.
Vuonna 2017 oli 37 sellaista yli miljoonan asukkaan maata, joissa oli laskua julistajahuipussa. Vuonna 2019 tuollaisia maita oli jo 44.
https://johanneksenpoika.fi/uutiset/juttu_w738.html
Negatiivisen kasvun maiden lukumäärä lisääntyy
1
61
Vastaukset
- Anonyymi
Asianhan voisi esittää järjestömäisesti:
Rakkaat veljet: (ei sisaret)
On ilo ja suurenmoinen etu ilmoittaa että palvelusvuonna 2019 oli erinomaista kasvua niiden maiden määrässä joissa työ väheni. Nyt näitä maita on 44 edellisvuoden 2018, 37 maan sijaan.
Olemme tästä suunnattoman iloisia.
On sykähdyttävät todisteet siitä, että Jehova tekee pian lopun meidänkin väärästä uskonnosta.
Tätä odottelemme suurella innolla, eikö totta.
Rakkaudettomat terveiset
Veljenne ( ei sisaret) Suamen hu. . .toimisto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908326Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414391Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981478- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641152Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090
