poistamaan Jukka Hankamäen hyvin suositun blogin "Vain kuolleet kalat kelluvat - miksi vasemmiston vihapuhe sallitaan", se poistettiin neljän päivän jälkeen.
Sen voi lukea tästä:
https://jukkahankamaki.blogspot.com/2020/01/vain-kuolleet-kalat-kelluvat-miksi.html
Tämä on hyvä esimerkki siitä mitä äärivasemmistolaiset saavat aikaan, pystyivät pelotteleen Uutta Suomeakin siihen malliin, että se poisti täysin Puheenvuorosta Hankamäen täysin sääntöjenmukaisen blogin.
Mutta Hankamäen totuudenmukainen blogi sattui niin pahasti punikkeihin, että tuli hätä käteen. Kirjoitustakin oli luettu jo yli 12 000 kertaa.
Vaikka äärivasemmistolaisia idiootteja ei ole paljon, mutta he ovat somessa hyvin aktiivisia. He haluavat riitaa ja vastakkainasettelua, uhkailevat ja vaativat.
Sen voi lukea tästä:
https://jukkahankamaki.blogspot.com/2020/01/vain-kuolleet-kalat-kelluvat-miksi.html
Tämä on hyvä esimerkki siitä mitä äärivasemmistolaiset saavat aikaan, pystyivät pelotteleen Uutta Suomeakin siihen malliin, että se poisti täysin Puheenvuorosta Hankamäen täysin sääntöjenmukaisen blogin.
Mutta Hankamäen totuudenmukainen blogi sattui niin pahasti punikkeihin, että tuli hätä käteen. Kirjoitustakin oli luettu jo yli 12 000 kertaa.
Vaikka äärivasemmistolaisia idiootteja ei ole paljon, mutta he ovat somessa hyvin aktiivisia. He haluavat riitaa ja vastakkainasettelua, uhkailevat ja vaativat.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Törkeää että US alistuu kommareiden painostukselle.
No joo, tätähän tämä on ollut jo jonkin aikaa.
Niinkuin tämä(kin) aloitus osoittaa, niin se kumpuaa äärimmäisestä vihasta vasemmistolaisia kohtaan. Ja täysin samaa äärioikeistolaista vasemmistovihaa pursuaa myös tuo poistettu kirjoitus. Samanlaisia aloituksia ja samanlaisia vihakirjoituksia ovat netin sätti- ja mielipidepalstat täynnä.
Niitä yhdistää tietämättömyyden ja äärioikeistolaisuuden lisäksi tarkoitushakuinen maalittaminen, uhkailu ja nimittely. Ja tätä on jatkunut jo useiden vuosien ajan.
Nyt kun vihervasemmisto on ottanut asiaan kantaa, ja alkanut toimiin vihapuheen saamiseksi kuriin tai jopa poiskitkemiseksi, niin siitä nämä vasemmistovihaa pursuavat äärioikeistolaiset ovat vetäneet herneen pieniin siieraimiinsa.
Näiden äärioikeistolaisten mielestä heillä täytyy olla täysi oikeus haukkua, uhkailla ja maalittaa toisinajattelijoita, mutta heistä itsestään ei saa esittää minkäänlaista asiallistakaan kritiikkiä.
Harva vihaa ketään ellei jonkun teot ole pahat. Äärivasemmiston teot ovat pahat.
Äärivasemmisto ei milloinkaan ole ollut kansallisvaltio-Suomen kannalla.
Äärivasurithan sitä vihapuhetta pitää yllä.
Ja ihan selkeästi Hankamäen blogi osui totuuden ytimeen, koska tää reppanajengi alkoi painostaa Uutta Suomea.
Äärivasurien järjestöjä ovat Silakat, Rasmus, Varis - verkosto, joiden ainoa tehtävä on kytätä somea 24/7, jos vaikka jotain levitettävää löytyisi esim. persuista. Täysiä viha-järjestöjä.
Mutta te äärivasurit saatte vihapuhua?
Kerro nyt vielä mitä se "äärioikeisto" tarkoittaa?
Oikeasti pelottaa milloin tuo äärivasuribolshevikkien takkunatsiosasto alkaa oikeasti systemaattisesti pahoinpidellä ja murhata ihmisiä.
Kiitos tuosta linkistä, otin talteen, jos kohta poistavat.
Punavihersilakka puljuilivat voivat impata toistensa metaania, sillä me perussuomalaiset olemme kuin peruskallio, emme liikahda, emmekä murene.
Mitä enemmän nuo moraalin murtajat yrittävät kynsiä, sitä enemmän tulee peruskalliota näkyviin.
Runollisen hyvin skrivattu !
Narkomaanivasemmisto pitää nykysin liikaa mölinää. Valehtelusta jaetaan heille vielä tuomiot.
Kuollut kala ui myötävirtaan , elävä kala vastavirtaan.
- Vanha päijät-hämäläinen sananlasku.
Blogikirjoituksen poistattaminen on jo itsessään tappion myöntämistä ja kaatosataa persujen laariin (hyvä), koska jos ei kykene antamaan järjellistä vastinetta vaan vaatii omaa kollektiiviskognitiivista dissonanssiaan haastavan kirjoituksen tuhoamista.
Persuja kannattaisi kuunnella, koska omaa kuplaansa varjelevat suvakit tulevat siinä vaiheessa murskatuiksi, kun vieras kulttuuri saa ylivallan ja sitten he menevät sharian tahtiin kurimukseen ... mutta henkisesti heikohkompi immeinen on itsetuhoinen otus ja laumasopuli, joten älkäämme tuomitko heikompiamme vaan toivotaan. että ottavat avun vastaan !