Narsistilla voi olla myös olematon seksuaalivietti

Anonyymi

Luen koko ajan narsistin voimakkaista seksuaalivieteistä, siitä miten toimitus on usein fyysinen, itsekeskeinen, jopa väkivaltainen. Olisin kiinnostunut kuulemaan kokemuksista, joissa narsisti pihtaa, säätelee seksiä. Näitäkin on. Ikävä kyllä minulla on jopa oma tarina tällaisesta.
Suhteen alussa mies oli tietysti hurmausvaiheessa, narsisti on silloin parhaimmillaan. Aktiivisuus oli normaalia. Joskin aistin, että hän ei ollut henkisesti läsnä. Jotain outoa oli siis ilmassa. Onneksi, no joo onneksi..., sitä pystyy rakastumisvaiheessa hyvinkin elämään omassa tunteenpöllyssään, niin että ei ymmärrä mihin aika vie. Pikku hiljaa kiinnostus väheni. Hän ehdottelee useammin kaikkea pikkupervoa lisää. Ymmärrän pikku hiljaa, ettei hän saa kierroksia päälle ilman ekstraa. Nämä tuntuivat itsestäni pelleilyiltä. Kesti kauan, ennen kuin selviää, että hän on pornokoukussa. Hullun tavalla pornoa kätköissä. Vasta paljon myöhemmin ilmenee, että hänellä oli myös nettitreffiprofiileja siellä täällä, oli ollut vuosia, ja koko ajan. Tyyppi ei ollut mikään komistus, ei sporttinen, ei puhelias hurmuri. Hiljainen, vaatimattoman oloinen. Kaikkia kuitenkin haukuttiin, arvosteltiin, kotona koko ajan enemmän. Hän ei pitänyt kenestäkään. Hiljainen ei puhu paljoa, joten valheita ei tule niin paljoa, että jäisi oitis kiinni. Vaikeneva huijari pääsee pitkälle. Noh, tämä tyyppi ryhtyi kiusaamaan koko ajan enemmän pihtaamalla. Seksi ei kotona kiinnostanut lainkaan. Meno oli kuin eläkeläisillä. Niilläkin varmaan villimpää. Tilanne oli omituinen. Monien mutkien kautta pääsin ulos suhteesta.
Nyt aloin ymmärtää, että minussa on jotain, joka vetää narsistisia miehiä puoleensa kuin magneetti. Olen good catch. Mainio palkinto esitellä. Tietysti haavoituin, kun mietin miksi minua ei voi vain rakastaa, kuten muita. Ja sitten saapuu seuraava otus. Hän piirittää. Pääsee kirjoitteluyhteyteen. Näen hänet usein yhteisissä tilaisuuksissa. Mutta tämä vaikuttaa vain haluavansa hallita minua. Seuraa tekemisiäni, menojani, mutta ei halua läheisyyttä. Hän vaikuttaa inhoavan kaikkea seksuaalista. Taas kaikki covert narsistin oireet: halveksii muita, ei kavereita, vetäytyy pelimaailmaan, pätee työnteolla, ei osoita mitään empatiaa muille, heittäytyy mykkäkouluun jos asiat ei mene kuten tahtoo, ei siedä auktoriteetteja, ahmii herkkuja ja pulskistuu, niin ja vetelee apteekin tuotteita milloin mihinkin. Unettomuus riipii. Minkä hemmetin takia saan tällaisia veteliä kapakaloja kimppuuni? Miksi tällainen matalaseksuaalinen otus pyrkii lähelleni ja tavoitteena on vaan vangita ja tukahduttaa terveellä tavalla aktiivinen nainen?

13

159

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottanet pian taas uuden uhrin? Pitäisikö opetella keskustelemaan,niin ei tarvi tuulesta temmata diagnooseja toisen puolesta? Silloin tietäis enemmän missä yhdessä mennään.

    • Anonyymi

      Huvittavaa. Et näköjään saa tuon kummempia kumppaneita ja huomaavat mikä olet, niin kyllästyvät sinuun.

      • Anonyymi

        No mikähän minä nyt sitten oikein olen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mikähän minä nyt sitten oikein olen?

        Et ole seksuaalisuutta herättävä nainen.


    • Anonyymi

      Narsistin_kiinnostus

      Narsistin kiinnostus hiipuu kun uusia uhreja täytyy myös käsitellä, sen ei riitä kapasiteetti kaikkiin.
      Siitä miksi sinun lähellesi nauliutuu moisia, ei kukaan täällä palstalla osaa tietenkään sanoa sitä eikä tätä kun sinua ei täällä kukaan tunne. Sen verra voin yrittää tukea ventovierasta joka asian kanssa tuskailee, että älä päästä lähellesi liian helposti ketään, älä yhtään ketään. Ota selvää keitä, mitä ja minkälaisia ihmisiä he ovat joiden kanssa alat seurustella.

    • Anonyymi

      Oi, kuinka vastuutonta kirjoittelua.

    • Anonyymi

      Tuota..., miten sen sanoisi? Sanon suoraan, että kaltaisesi, seksifriikin kanssa seksi on kylmää ja kuluttavaa. Ei sitä vaan jaksa, koko suhde kuivuu kokoon ja lopahtaa.

      Oletko koskaan ajatellut, että tosiaan sinussa voi olla jotain (narsistin) vikaa, kun aina suhde epäonnistuu. Niin, niin juuri kuten narsisti kokee, vika on aina toisessa. Miten voikin olla? Siten, että sinä itse olet se narsisti!

      • Anonyymi

        Voi hyvä tavaton. Onko joku seksifriikki, jos katsoo, että 2 kertaa vuodessa on aika vähän? Yritin avata keskustelua siitä, onko muilla vallankäyttökokemuksia tähän suuntaan. Rajasin keskustelusta aika paljon pois. Olen kyllä onnistunut löytämään myös ihan normimiehiä, vain tämä viimeinen ja uusin tarjokas ovat olleet omituisia. Lisäksi voin sanoa että "pääni on tutkittu ammattilaisella", enkä ole taipuvainen narsismiin. Ex-mieheni tosin on saanut pätevän "tuomion" tästä. Mikä vimma teillä on riehua tällä tavalla? Uteliaisuuttani olin keräämässä mahdollisia vastaavia kokemuksia coverteista. Onko yleisempääkin. Ilmeisesti näillä palstoilla on mahdotonta saada asiaa esiin. Jotkut haluavat vain hyökkäillä ja ryhtyä "puukottamaan".


    • Anonyymi

      Tavallaan on kokemusta. Olin/ olen omituisessa suhteessa. Olemme tapailleet vain minun luonani ja mies ei koskaan ole lopettanut suhdetta , vaan käy ikäänkuin varastossa tarkistamassa omaisuutensa. Seksiä todella vähän ja sekin pikaista aina. Sanoi kerran että ei halua LIIKAA seksiä. Hänen energiansa kun kuluvat. On ilmeisesti tärkeämpiä käyttötarkoituksia. Sanoinkin tuolloin, että ehkä hänellä on liikaa seksiä, ei minulla. Olen sittemmin kai muuttunut itse kapakalaksi. Miksi en itse siis ole lopettanut kokonaan? Sahara opettaa, ei ole muitakaan.

      • Anonyymi

        Kuulostaa tutulta. Satuin tuntemaan erään tämmöisen miehen "molemmat naiset", tai noh, kaksi heistä. Oletettavasti oli muitakin satunnaisia suhteita. Mies säännösteli kummankin kanssa seksiä, vedoten jaksamiseensa. Ilmeisesti halusi säilyttää toimintakykynsä joka suuntaan. Halusi olla sellainen seksihöylä, mutta piti ottaa viagraakin. Narsisteilla on aivojen välittäjäaineissa poikkeavuuksia. Saadakseen aikaan mielihyvän tunteita heidän on nostettava kierroksia. Joskus pitää ottaa nappeja, joskus, kuten yllä kerrottiin, pitää saada jotain ylimääräistä potkua temppuiluilla, jopa perversioilla. Myös tuhmuus, salasuhteet, pettäminen, ovat narsistille namia. Ne nostavat sitä jännitystä ja antavat myös vallantunteen. He eivät halua, että kukaan saa heistä palasia. Heidän kehonsa ja mielensä on vain heidän. Seksiä voi aina käyttää alistamiseen. Sen ei tarvitse olla köyttämistä tai hakkaamistsäa, se voi riittää ilahduttamaan narsistista mieltä, kun toinen antautuu juurikin heille tarpeen mukaan. Siinä missä terve ihminen hakee seksissä myös läheisyyttä, hakee tämä narsisti valtaa, alistamista. Häiriintynyt yksilö voi myös esiintyä sängyssä ja tehdä vaikutuksen. Kaikki esiintymislavat ovat käytössä.


    • Anonyymi

      Tässä ketjussa on seksihalukkaita naisia ja eräässä toisessa ketjussa taas miespuoliset valittavat, kun eivät saa naista. Mitenhän teidät saisi kohtaamaan toisenne?

    • Anonyymi

      Narsisti ei n#ssi silloin kun toinen haluaisi, mutta silloin kylläkin, kun toinen ei halua.
      Narsistille kaikki on kilpailua, nokittelua tai sen suunnittelemista.
      Moni heistä myös katsoo paljon pornoa, eikä normaali suhde tunnu pornoon verrattuna miltään. Eli monin tavoin epätervettä eikä heidän kanssa tarvisi olla edes tekemisissä.
      Sooloseksikin on laadukkaampaa kuin olla jonkun r#nkkutyynynä. Arvostakaa itseänne!

    • Anonyymi

      Narsisti ei n#ssi silloin kun toinen haluaisi, mutta silloin kylläkin, kun toinen ei halua.
      Narsistille kaikki on kilpailua, nokittelua tai sen suunnittelemista.
      Moni heistä myös katsoo paljon pornoa, eikä normaali suhde tunnu pornoon verrattuna miltään. Eli monin tavoin epätervettä eikä heidän kanssa tarvisi olla edes tekemisissä.
      Sooloseksikin on laadukkaampaa kuin olla jonkun r#nkkutyynynä. Arvostakaa itseänne!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1759
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      25
      1252
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1142
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      943
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      836
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      662
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      198
      642
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      58
      507
    14. 36
      494
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      21
      448
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe