Siinä kaksi suurta amerikkalaista presidenttiä. Vaikea valita, kumpi parempi, joten sanotaan vain että kumpikin parempi.
Kumpi parempi; Trump vai Reagan?
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
reagan aikana elettiin eri aikaa
mutta en muista mitää höpöttely kohuja
tai skandaaleja
reganin jälkeen nämä tehneet melkein jokainen eikö huonon kauden? monet syytteeseen myös
kun peilaa millaista usassa muutenkin on, jatkuvasti joukkomurhia ym... sitä saa mitä tilaavat, reaganin aikana ei tietoaka moisista
Eikös Berliinin muuri kaatunut Reaganin aikana ?
Trump ei varmasti pysty tekemään mitään yhtä kunnioitettavaa !
usalla tainnu nyt 3 poikkeavan surkeaa pressaa putkeen olla..
clinton, obama, trump.. ? eikun 4s.. bush, irak valhefaken perusteella siviilejä lahtaamaan, clinton petti parikymppisen tyttö kanssa, kiero hilary rikollisluonteine ei silti eronnut vaa röyhkeänä jopa pressaksi yritti myöhemmin.. uskomatonta pskaa.. obama aikana puolueettomia lääkäreitä täynnä oleva sairaala räjäytettiin vaikka tiesivät koordinaatit, holtitonta ja rikollista touhua, trump tappoi laittomasti iranin kenraalin tai mikä jehu
Trump on rikollinen, vallan väärinkäyttäjä, korruptoitunut sekopää ja paljon muuta negatiivista. Eli ihan samaa porukkaa kuin hänen kannattajansa. Osa republikaanisenaattoreista hylkää Trumpin, joten Trump ei pääse edes yrittämään jatkokaudelle.
On kyllä jännä seurata tuota senaatin äänestystä, joka ei ole salainen.
Senaatti seisoo Trumpin tukena ja mitään virkarikos syytteitä ei tule.
Trump äänestetään seuraavalle kaudelle.
Jos ei muun takia , en Melanien takia joka tosi nätti ja jota tosi kiva katella :)