Demareilla on hätä presidenttivaalien vuoksi...

Anonyymi

Kyllähän sen ymmärtää tavallaan miksi Halonen piti hommata Ylen kanavalle puolustamaan Haavistoa pressakisassa jo nyt vaikka sellainen kisa ei ole vielä alkanutkaan.
Eihän demareilla ole tällä hetkellä yhtään varteenotettavaa ehdokasta presidentiksi eikä taida tullakaan ihan kohta kun tuo hallitus on vienyt Suomen turmioon.
Siellä ei ole juuri muita kuin valehtelevia ministereitä tai kansanedustajia joita ei varmaan kukaan voisi ajatella johtamaan tätä meidän "hyvinvointivaltiota" joksi he sitä vieläkin nimittävät vaikka ovat itse olleet pääosin vallassa sitä tuhoamassa...!!

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa on kolme presidenttiä, tarvitaanko niitä vielä lisää?

    • Anonyymi

      On se kumma kun puolueista ei löydy yhtään kunnollista ehdokasta tuohon hommaan niin pitäisi varmaan ehdokkaita katsella politiikan ulkopuolelta.

      • Anonyymi

        Vaaleihin on aikaa liki neljä vuotta, joten.älä kanna huolta, kyllä niitä ehdokkaita löytyy joka puolueelle.

        Halla-ahosta ei tule ikinä presidenttiä, vaikka Persut niin toivovat, eikä myöskään pääministeriä. Halla-aho palaa Brysseliin neljän vuoden päästä. Persuille tulee Purra puheenjohtajaksi, sitä on jo pohjustettu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaaleihin on aikaa liki neljä vuotta, joten.älä kanna huolta, kyllä niitä ehdokkaita löytyy joka puolueelle.

        Halla-ahosta ei tule ikinä presidenttiä, vaikka Persut niin toivovat, eikä myöskään pääministeriä. Halla-aho palaa Brysseliin neljän vuoden päästä. Persuille tulee Purra puheenjohtajaksi, sitä on jo pohjustettu.

        Joka tapauksessa melkein kaikista muista puolueista kuin demarit ja vihreät löytyy poliittisesti ja sivistyksen pohjalta parempi vaihto henkilönä kuin e.m., jotka ratsastavat kannatuslukunsa sekä saavat äänensä kuulumisensa sukupuoliseen vähemmistöryhmään perusteella.
        Kyllähän Suomen presidentin täytyy osata paljon muutakin ja ehkä perusedellytys olisi ainakin ylioppilastutkinnon suorittaminen mitä ainakaan Haavistolla ei liene cw:llä.
        Että silleen, revi siitä sitten mainetta ja kunniaa....!!


    • Anonyymi

      Tuon puhevikaisen (Halonen) punamummon kannattaisi keskittyä silittelemään mirriään kiikkustuolissa.

    • Anonyymi

      Halonen ei tietenkään Haavistoa ole mitenkään puffannut presidentiksi, tollo väite. Haaviston aika oli silloin Niinistön kanssa kilpaillessa, ei enää.

    • Anonyymi

      Kyllä Haavisto puolisoineen olisi näyttävä presidettipari linnan juhlissa.

    • Anonyymi

      Halonen näytti demarien kortit tulevaan presidentin vaaliin...

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      23
      2411
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1536
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      118
      1274
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1130
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      969
    6. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      862
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      861
    8. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      19
      840
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      840
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      795
    Aihe