Vegaaniateria odottaa:

Ranskanperunat ketsuppia kurkkusalaattia. Nam.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No, teen joskus vegaaniaterioita. Tai paremminkin vegaanille ruokaa.
Lihaton kaalilaatikko on tosi hyvää. Punajuurilaatikko ja muut lihattomat laatikot ovat hyviä. Kasvispihvit ilman munaa ja lihaa ovat hyviä.
Syön itse myös lihaa, mutta teen vegaaneille ruokaa.
Teen ruokaa myös sellaisille, jotka eivät syö punaista lihaa. Silloin on sallittua broileri ja kala.
Ihan hauskaa on ruoanlaitto. En ole käynyt mitään kokkikouluja, olen tekniikkeri, mutta on aivan hauskaa kokeilla asioita. Vaikkapa keittiössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ranskanperunat ketsuppia kurkkusalaattia. Nam.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu