!!! Room !!!

Kysymys kuuluu !!! Monet kyselevät kuka olen ja mihin seurakunta me kuulumme. Olen se joka kutsuu uskovia kuolema Kristuksen uskonnollisesta erämaasta,, Kuolema joka he ovat missanneet Room 6 kun ei ole opettajia jotka opettaisivat uskovia Suomessa kaikein tärkein asiasta. Ilman kuolema ei ole elämä. Mutta eihän sitä saa häiritä nukkuvia uskovia tällaisen inhottavan kysymyksen joka saa lihaan tulen ja saa sen taistelemaan pysymään elossa hinnasta mistä hyvävänsä kun ei vaan liha joutuisi kuolla niinkuin nytkin sinussa lähti tuhat vasta-agrumenttia päässä joka halua ylläpitä liha ja sinua joka ei voi olla otollinen Herran edessä ennenkuin se poistuu ja olet valmis ylösottoa varten. Me kuulumme Jeesukseen Kristukseen joka on Seurakunta. Ei ole muuta nimiä annettu mutta senkin on opettajat missanneet. .

10

50

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      >> Monet kyselevät kuka olen ja mihin seurakunta me kuulumme. <<

      En ole nähnyt kenenkään kyselevän moista, itseäsi lukuun ottamatta.
      Lisäksi käytät itsestäsi sekä yksikkö-, että monikkomuotoa, joka synnyttää mielikuvan, että persoonallisuutesi on epävakaa. Sinulla taitaa olla vakavahko mielenterveyshäiriö. Toivottavasti olet hoidossa ja noudat sitä.

      • Ehkä et ole ottanut huomion sen kun olet niin lihallinen että mä olen hurri ?? Ja kait tiesit että lihalliset eivät peri Jumalan valtakunta koska eivät ovat otollisia Jumalalle eikä tulevat jos eivät pääsee Kristuksen kuolemaan..


      • Anonyymi
        Savis kirjoitti:

        Ehkä et ole ottanut huomion sen kun olet niin lihallinen että mä olen hurri ?? Ja kait tiesit että lihalliset eivät peri Jumalan valtakunta koska eivät ovat otollisia Jumalalle eikä tulevat jos eivät pääsee Kristuksen kuolemaan..

        Sinä se et taaskaan ymmärtänyt. Ketään ei kiinnosta taustasi tai yhteisösi. Haluaisimme sinun olevan kirjoittamatta, kunnes opit kielemme. On varsin rumaa katseltavaa tuo rakkaan keilemme raiskaus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä se et taaskaan ymmärtänyt. Ketään ei kiinnosta taustasi tai yhteisösi. Haluaisimme sinun olevan kirjoittamatta, kunnes opit kielemme. On varsin rumaa katseltavaa tuo rakkaan keilemme raiskaus.

        ” keilemme ”
        Heh!!


      • Anonyymi

        En usko, että ketään kiinnostaa mihin seurakuntaan kukakin kuuluu. Miksi ihmeessä kaitpa tuon jokainen tietää uskooko Jumalaan vai ei ja sehän siinä ratkaisee ei seurakunta.


    • Anonyymi
    • Ongelma saattaa olla siinä, että ihmiset eivät ymmärrä mitä puhuja/kirjoittaja tarkoittaa.

      Eri ammattirymillä on oma sanastonsa, samoin on eri kultturirymillä sekä eri uskonnoillakin.

      Uskoa tuntematon ei ymmärrä uskonnollista kieltä kuten esim. sanat lihallinen, hengellinen kristitty, uudestisyntyminen, laittomuus jne. Siksi olisi hyvä jos ei ennakkoasenteiden tai sanojen takia lyödä ihan läkskiksi asiaan pitkälle perehtyneiden mielipitetä. Uskomattoman on erittäin vaikea käsittää hengellistä kieltä.

      • Anonyymi

        Päättäjinä on paljon jumalattomia .Tuho tulossa .


      • Anonyymi

        Eiköhän ongelma ole enemmänkin se, että jotkut uskonnolliset lahkot käyttää kaikenmaailman ylisanoja, että siinä tulee sellaiselle ihan vaan tavalliselle tallaajalle kummallinen olo, et kuin se ei nyt noin kuiteskaan käynny, vaikka oon elämäni Herran Sanan mukaan elänyt.


    • Monenlaista tallaajaa löytty, niinkuin joskus on ollut sanonta, että joka junaan ja jää vielä asemallekin.

      Näyttää siltä, että vasta sitten kun ihminen huomaa olevansa tyhmä, hän voi viisastua. Eihän itseään viisana pitävän tarvitse enää etsiä viisautta, se olisi turhaa, kun luulee jo tietävänsä kaiken.

      Tieteeseenkin vetoaminen on aika humoristista, kun tiede muuttuu kokoajan. Jos ei tätä tiedä, niin ei tunne tiedettä ollenkaan. Tieteessä käytetään paljon perusteluina vanhoja tietellisiä malleja, mutta jos ne myöhemmin muutetaan, niin ei halutakaan muuttaa niitä malleja jotka perustuivat tähän muutettuun malliin.
      Tiede on suurelta osin malleja, eikä ehdottomia tosiasioita.

      Ainoa, joka ei muutu on Raamatun alkuteksti, sitä ei ole miltään osin ole voitu kumota, vaikka monet niin luulevatkin. Esim. kalastaja Pietarin kirjoittama totuus alkuaineiden hajoamisesta kuumuudessa, pidettiin vielä viime vuosisataan asti virheenä, luultiin että eihän oppimaton kalastaja tuota tiedä. Nykyisin jokainen tietää, että vanha tiede oli väärässä ja Raamattu oikeassa, sen todistaa myös uusin tiede.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      67
      1051
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      38
      1001
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      869
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      856
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      743
    6. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      662
    7. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      646
    8. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      2
      632
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      631
    10. 42
      629
    11. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      31
      626
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      29
      574
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      124
      558
    14. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      49
      518
    15. 52
      517
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      511
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      484
    18. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      446
    19. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      427
    20. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      15
      426
    Aihe