Rauhallinen keskusta

Muutin joku aika sit ruohikseen ja täytyy sanoo et on tosi rauhallinen ja siisti mesta asua. Kaikki palvelut vieressä ja keskustaan metrolla 2min ja kävellen 10min. Koiranulkoiluttajia liikkuu iltaisin, yöt on tosi rauhallisia. Ihana paikka ja jonkka ihan vieressä. I like :)
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä kautta sait asunnon ruoholahdesta? Olen yrittänyt itsekkin "päästä" sinne mutta en oikein tiedä mitäkautta hakea ja vapailla markkinoilla en ole nähnyt yhtään vuokrattavana ilmoitusta.

Äänestä
  • Mä löysin hesarista tän asunnon ilmoituksen ja soitin heti sunnuntai aamuna kun heräsin ja puolenpäivän jälkeen vuokrasopimus oli tehty. 12 halukasta oli mun lisäks, onneks luottotiedot on kondiksessa ja vakituinen duuni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


öisin kirjoitti:

Muutin joku aika sit ruohikseen ja täytyy sanoo et on tosi rauhallinen ja siisti mesta asua. Kaikki palvelut vieressä ja keskustaan metrolla 2min ja kävellen 10min. Koiranulkoiluttajia liikkuu iltaisin, yöt on tosi rauhallisia. Ihana paikka ja jonkka ihan vieressä. I like :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu