Kohta kaikki sairastaa?

Anonyymi

Kohta joka toisella on unipnea ja joka toisella matalalasteinen tulehus. Nyt on Orvollakin uniapnea ja HallisHarkimolla. Sokeritauti ainakin on melkein jokaisella, ainakin piilevänä, ettei tiedä siitä mitään. Ja vielä koronavirus kun tulee suomeen niin ollaan kusessa.

7

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet julkisuudella elävä etkä pärjää uutisotsikoissa muuten niin taudit ovat hyviä täkyjä toimittajia kohtaan , typerin tarttuu heti .

    • Anonyymi

      Lasketaanpas kolesterolin ylärajaa vaikka 0,5 mmol/l, niin saadaan 300 000 uutta sairasta taas.

    • Anonyymi

      Sairasta on eduskunta. Uniapnea turtiaisella myös ja huonot jalat, immosella selkä ei kestänyt vartijana kävelyä, mäenpäällä päävamma, joka vaikuttaa muistiin, ehkä arvostelukykyynkin? Uniapneaa kai useammallakin. Toivottavasti eduskunnassa on ees joku, joka saa nukuttua, jotta aivot pirteät, ei syö vahvoja lääkkkeitä kipuihinsa, jotta päätökset ois selväpäisiä.

    • Anonyymi

      Ei kai sitä yöllä saa nukutuksi, kun päivät räplää kännykkää torkkupeiton uumenissa.

    • Elämä on kuolemaan johtava sairaus joka alkaa syntymästä.

      • Anonyymi

        IL, IS ja Mtv 3 ilmoittaa meille mitä me itsekukin saatamme sairastaa hyvin pitkälti. Jopa tietämättämme.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        IL, IS ja Mtv 3 ilmoittaa meille mitä me itsekukin saatamme sairastaa hyvin pitkälti. Jopa tietämättämme.

        Ketään ei ole täysin terve, täytyy kai mennä uniapniatutkimukseen kun aamuisin väsyttää.
        Kansanedustajatkin on niin väsyneen näkösiä istunnollaan, että saisivat mennä kaikki uniapniatutkimuksiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1632
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1545
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1543
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1350
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1274
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1252
    Aihe