Yli 60 kilometriä pitkät ja 40 kilometriä leveät! heinäsirkkaparvet piinaavat Afrikkaa
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006381804.html
Onko tämä niitä raamatun ilmestyskirjan heinäsirkkaparvi vertauksia?
Raamatun ilmestyskirjan heinäsirkatko asialla?
11
160
Vastaukset
- Anonyymi
Korona on hieno lautapeli.
- Anonyymi
Miksi vastaat kun se ei liity mitenkään aloitukseen? Lukutaidotonko olet ja vähä-älyinen?
Eikun perhoshaavilla niitä keräämään. Hyvää proteiinia halstrattuna.
- Anonyymi
Täällä vähä-älyiset ja lukutaidottomat teinit vastaavat. Sivistyksen puute vain kasvaa, mitä enemmän tekniikka kehittyy.
Anonyymi kirjoitti:
Täällä vähä-älyiset ja lukutaidottomat teinit vastaavat. Sivistyksen puute vain kasvaa, mitä enemmän tekniikka kehittyy.
Huonosti perusteltu väite.
Eikö hyönteisravinto maistu? Veikkaanpa että maistuu kun vaan on tarpeeksi kova nälkä.- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Huonosti perusteltu väite.
Eikö hyönteisravinto maistu? Veikkaanpa että maistuu kun vaan on tarpeeksi kova nälkä.Miksi tänne kirjoitetaan puuta heinää ja vain asian vierestä? Lukutaidottomuus ja vähä-älyisyys lienee syynä?
Anonyymi kirjoitti:
Miksi tänne kirjoitetaan puuta heinää ja vain asian vierestä? Lukutaidottomuus ja vähä-älyisyys lienee syynä?
Nälänhädästä on kyse ja siihen on helppo ratkaisu pupeltamalla nuo sirkat massun täytteeksi.
Asian vierestä kirjoitat sinä, mutta typeryyttäsi et sitä edes ymmärrä. Lienetkö krisseli-taikauskoinenkin tyhmyyttäsi kruunaamaan?- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Nälänhädästä on kyse ja siihen on helppo ratkaisu pupeltamalla nuo sirkat massun täytteeksi.
Asian vierestä kirjoitat sinä, mutta typeryyttäsi et sitä edes ymmärrä. Lienetkö krisseli-taikauskoinenkin tyhmyyttäsi kruunaamaan?Itsestäsi juuri kerroit ja ihan oikein meni!
"Asian vierestä kirjoitat sinä, mutta typeryyttäsi et sitä edes ymmärrä. Lienetkö krisseli-taikauskoinenkin tyhmyyttäsi kruunaamaan?"
Kyllä ei älynlahjoja tänne kirjoittavilla paljoa ole. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsestäsi juuri kerroit ja ihan oikein meni!
"Asian vierestä kirjoitat sinä, mutta typeryyttäsi et sitä edes ymmärrä. Lienetkö krisseli-taikauskoinenkin tyhmyyttäsi kruunaamaan?"
Kyllä ei älynlahjoja tänne kirjoittavilla paljoa ole.On täällä pönttöä porukkaa kommentoimassa yksikään ei kommentoi mitään varsinaiseen avaukseen liittyen?
- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Nälänhädästä on kyse ja siihen on helppo ratkaisu pupeltamalla nuo sirkat massun täytteeksi.
Asian vierestä kirjoitat sinä, mutta typeryyttäsi et sitä edes ymmärrä. Lienetkö krisseli-taikauskoinenkin tyhmyyttäsi kruunaamaan?3.Moos. Laki puhtaista ja saastaisista eläimistä. Ja Herra puhui jne... 11. luku 20. Ja kaikkia siivellisiä pikkueläimiä, jotka liikkuvat neljällä jalalla, inhotkaa. 21. Kuitenkin saatte siivellisiä pikkueläimiä, jotka liikkuvat neljällä jalalla, syödä niitä, joilla on jalkojen yläpuolella on kaksi säärtä hypelläksensä niillä maassa. 22. Niistä saatte syödä seuraavia: heinäsirkkalajeja, solam-sirkkalaleja, hargol-sirkkalajeja ja haagab-sirkkalajeja.
23. Mutta kaikkia muita siivellisiä pikkueläimiä, joilla on neljä jalkaa, inhotkaa.
1234567--- - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
3.Moos. Laki puhtaista ja saastaisista eläimistä. Ja Herra puhui jne... 11. luku 20. Ja kaikkia siivellisiä pikkueläimiä, jotka liikkuvat neljällä jalalla, inhotkaa. 21. Kuitenkin saatte siivellisiä pikkueläimiä, jotka liikkuvat neljällä jalalla, syödä niitä, joilla on jalkojen yläpuolella on kaksi säärtä hypelläksensä niillä maassa. 22. Niistä saatte syödä seuraavia: heinäsirkkalajeja, solam-sirkkalaleja, hargol-sirkkalajeja ja haagab-sirkkalajeja.
23. Mutta kaikkia muita siivellisiä pikkueläimiä, joilla on neljä jalkaa, inhotkaa.
1234567---Eipä nuo "säännöt" päde kovin äkkiä, sirkat kun sattuvat olemaan kuusijalkaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424360
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384099- 643756
- 1143673
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743383- 892952
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364