Ihailevatko persut kansanmurhiakin?

Ei se kyllä yllättäisi: Professori tunnustaa tehneensä tutkintapyynnön perussuomalaisten Juha Mäenpäästä – ”Kansanmurha alkaa tuollaisella puheella”

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/professori-tunnustaa-tehneensa-tutkintapyynnon-perussuomalaisten-juha-maenpaasta-kansanmurha-alkaa-tuollaisella-puheella/85845206-e0bf-44ff-afd7-4df3e2b22832
26<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Just, on juhalla paljon sitten vaikutusvaltaa. tapu tapu.

Äänestä
  • Tutut stasi-kommunistit taas asialla ei mikään yllätys

    Äänestä

Tutkintapyynnön sijaan olisi ehkä kannattanut poistaa maasta tämäkin vieraslaji joka poisti nuorelta naiselta pään Hämeenlinnassa.Mutta kun suvakit on mielenvikaisia niin tulos on sitten tässä.Persulle syyte ja prideliput hulmuten kanssasisaret hautajaisiin hyvästelemään päätöntä toveriaan.

1Äänestä

Riippuu mikä kansa murhataan.

Äänestä

”Olin yksi niistä, jotka tekivät tutkintapyynnön Mäenpään vieraslajipuheesta. Mielestäni se edusti pahimman laatuista dehumanisointia suhteessa ihmisryhmiin, jotka mainittiin samassa puheessa. Kansanmurha alkaa tuollaisella puheella.”

Scheinin nostaa valtakunnansyyttäjän päätöksestä esiin ”mielenkiintoisen juridisen knopin”. Valtakunnansyyttäjä toteaa erikseen, että suostumuksen saaminen eduskunnalta ei vielä tarkoita, että hän asettaisi Mäenpään syytteeseen. Jos taas suostumusta ei tule, valtakunnansyyttäjä tekee päätöksen syyttämättä jättämisestä syyteoikeuden puuttumisen perusteella.

Taitaa olla sen HRW poliittisen vaikuttajan kavereita joka mielipidekyselyistä tekee noin radikaaleja johtopäätöksiä seuraavaksiko HIRTTÄJÄISET!!!
Muistattehan vielä Kulmuniin kohdistuneen poliittisen vaikuttamisen?
Kyllä tämä professori on sitten samaa sarjaa.
Kansanmurha siis tulee, kun professori ymmärsi ja tulkitsi asian.
Pistetäänpä hieman pökköä pesään että professorin asia otetaan vakavasti:

KANSANMURHA!!!!!
PROFFESSORI ENNUSTAA KANSANMURHAA!!!!!
POLIISI KUULUSTELEMAAN PROFESSORIA HETI JA VARAUTUMAAN KANSANMURHAAN, KUKA ALOITTAA SEN????!!!
PUOLUSTUSVOIMAT VALMIUTEEN!!!!!!

KULMUNIKIN SAATTAA SUUNNITELLA JO NIITÄ JULKISIA HIRTTÄJÄISIÄ!!!!
ONNEKSI HRW PALJASTI KULMUNIN AIKEET!!!
ÄKKIÄ NYT, KAIKKI KUOLEVAT KANSANMURHAAN TAI HIRTTÄJÄISIIN!!!!
PROFESSORI TASON IHMINEN ON KANSANMURHAN JULISTANUT ALKANEEKSI!!!!!

Ja lopuksi sanon, ellei se kansanmurha ole jo alkanut tai pian ala, niin professori oikeuteen kunnianloukkauksesta ja vähintään potkut tuollaisesta valehtelemisesta.
TOIVOTTAVASTI KUITENKIN KAIKKI EHTIVÄT REAGOIDA JA VARUSTAUTUA KANSANMURHAAN!!!!

Ei mulla muuta.

Äänestä
  • Persujahan tässä pelätään

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persujahan tässä pelätään

    Sitten äkkiä jakamaan tietoa someen alkavasta kansanmurhasta.
    Kaikkien tulee tietää ja osata varautua.
    Nyt on oikein professorin antama lausunto, joten sen täytyy olla totta.
    Hän tietää jotain mitä me muut emme tiedä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitten äkkiä jakamaan tietoa someen alkavasta kansanmurhasta.
    Kaikkien tulee tietää ja osata varautua.
    Nyt on oikein professorin antama lausunto, joten sen täytyy olla totta.
    Hän tietää jotain mitä me muut emme tiedä.

    Professori on oikeassa. Kaikki kansanmurhat ovat alkaneet kansanryhmää vastaan kiihottamisella. Ja juuri sen vuoksi sellainen puhe on kriminalisoitu kaikissa sivistysmaissa.

    Lainsäätäjällä pitäisi olla sen verran sivistystä, että hän tuntisi Suomen lainsäädännön. Isänmaallisuudesta jauhetaan, mutta käytännössä ollaan valmiit rikkomaan lakia, joka turvaa yhteiskuntarauhaa.

    Äänestä

Vatsakysymys. Ihaileeko viherpunikit isistouhua?

Äänestä

Sosialisti (olipa sitten kommunisti, kansallissosialisti, marxilainen, maolainen, tai muu sosialisti) taitaa tietää mistä puhuu, kun on näyttöjä oman ideologian tekemisistä.

Äänestä

Lopettakaa persujen ihailut!

Äänestä

Uuden-Mantereen ja Australian natiivit - joutuivat tulokaslajien murhanhimon kohteeksi..

Nyt on Eurooppa vuorossa..

Äänestä

Ei tuollainen tutkintapyyntö mihinkään johda, eikä välttämättä ole edes tarkoituskaan. Tämä on vain yksi tapaus monien muiden joukossa, jolla on vain yksi tarkoitus. Tämän meuhkaamisen takana on antipersuaktivistiliike, joka keskittyy median kautta jatkuvaan PerSujen maalittamiseen kaikenlaisilla negatiivisilla julistuksilla, oli perusteltuja/tosia tai ei, jotta kansalle muodostuisi mielikuva uhista ja riskeistä, mikäli PS voittaa 2023 vaalit. Tämä on ihan normaalia ja odotettua ja tahti vain kiihtyy, kun vaalit lähestyy. Siksi PS on jatkuvan kyttäyksen kohteena ja kaikenlaiset pienetkin asiat paisutellaan, että kelpaa kerrottavaksi. Kova on yritys saada PS:n suosio ja kannatus heikennettyä, sillä vääristely ja valehtelu on sallittua, koska "venäjämielinen rasismifasisminatsismi", joka sekin on ko. liikkeen luoma valhe. Mutta näinhän se on ollut. Ensin luodaan valhe, jota toistetaan ahkerasti ja sitten sitä käytetään mukatotena perusteena ja syynä. Tässä tämän päivän ruma kuva, miten politiikassa ja yhteiskunnassa toimitaan.

Äänestä
  • Tuokin tutkintapyyntö sataa suoraan altavastaajien eli persujen laariin - ja hyvä niin. Mitään vasemmistonatsismia ei tulekaan hyväksyä.

    Äänestä

"Persut sumuttavat äänestäjiään, äänestäjä luulee saavansa jotain hyvää mutta saakin laatikollisen pskaa"

Sitä saa mitä tilaa..

Äänestä
  • Mieluummin persuja kuin vasemmmiston tilaamaa ja hyväksymää itsetuhoisaa suomen islamisaatiota ja kunniakultturistumista.

    Äänestä

Tutkitaan ensin Suomen EU jäsenyyden laillisuus.

Äänestä

Kun ruotsin tilannetta katsoo niin tottahan mäenpää puhuu?

Äänestä
  • Tuo oli vale

    Äänestä

  • Tuo oli vale

    Äänestä

Saksassa Rot am Seessä äärimielinen on ampunut ainakin kuusi ihmistä kuoliaaksi!

Äänestä
  • Oliko natsi tai ratsi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oliko natsi tai ratsi?

    Uutisten mukaan taustalla on jonkinlainen "perhedraama". Hankala siitä sen enempää on sanoa tässä vaiheessa.

    Ihmeen vähän noita ampumisia kuitenkin on saksassa kun ottaa huomioon, että siellä ei ole siviilin kovinkaan vaikea saada hankittua asetta - ja toisaalta siellä on myös hemmetisti ulkomaalaisia, joilla on laittomat aseet, kuten ruotsissakin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei se kyllä yllättäisi: Professori tunnustaa tehneensä tutkintapyynnön perussuomalaisten Juha Mäenpäästä – ”Kansanmurha alkaa tuollaisella puheella”

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/professori-tunnustaa-tehneensa-tutkintapyynnon-perussuomalaisten-juha-maenpaasta-kansanmurha-alkaa-tuollaisella-puheella/85845206-e0bf-44ff-afd7-4df3e2b22832

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu