Työllisyysaste nousi joulukuussa!

Sataa hallituspuolueiden laariin. Ei näy vielä gallupeissa. Ainoa nrgatiivinen jutska on maahanmuuton väheneminen, joka näkyy työvoimapulana.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muutenkin menee loistavasti. Maailman lehdistö haastattelee pääministeriämme. Tämä on ennen näkemätöntä.

Äänestä
  • Tämähän on kaikki luonnollisesti Juha Sipilän ansiota, joka nämä asiat hallituksessa tosiasiallisesti hoitaa.

    Sanna ei vaan kehtaa myöntää että edes 7 avustajaa ei riitä hänelle.

    Äänestä

  • Marini tekee mitä parhainta vienninedistämistä, EK:n pitäis käydä kiitoskäynnillä. Mutta eihän se käy kun se on erikoistunut tuonninedistämiseen häkämiehen hahmossa(50 mrd. lahjoittaminen, josta tuplahintainen lannoitetuonti).

    Äänestä

  • Maailmalla ei ole milloinkaan enemmin haastateltu Suomen pääministeriä??

    Mitä silakka horisee????

    🐟🐟🐟

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Maailmalla ei ole milloinkaan enemmin haastateltu Suomen pääministeriä??

    Mitä silakka horisee????

    🐟🐟🐟

    Ei tässä mittakaavassa. Isot amerikkalaiset uutistoimistot kilpailevat haastatteluista.
    Persu näköjään panikoi heti aamusta kun nimittelee silakaksi ilman perusteluja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Maailmalla ei ole milloinkaan enemmin haastateltu Suomen pääministeriä??

    Mitä silakka horisee????

    🐟🐟🐟

    Miksi persu pieree sinisiä pieruja? Taitaa olla Soinia ikävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sataa hallituspuolueiden laariin. Ei näy vielä gallupeissa. Ainoa nrgatiivinen jutska on maahanmuuton väheneminen, joka näkyy työvoimapulana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu