Veijonen: 30. 1. 2025

Anonyymi

Edellinen pääuutinen oli otsikoitu "Onko valerauhaan ylösottoineen 5 vuotta?" Tarkoituksella se oli päivätty ajankohtaan 30. 1. 2020. Muistaakseni juuri 30. 1. olisi kriittisin päivä ylösoton tulolle. Ainakin se olisi hyvin lähellä oikeata, jos valerauhaa solmitaan 15.-25. tammikuuta. Ja vuosi olisi siis 2025. http://wwnet.fi/users/veijone/

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylösottoja tapahtuu joka päivä. Ainahan joku kuolee. Sielu pääsee ylös taivaaseen tai sitten ei.

    • Anonyymi

      MIDDLE EAST NOW - LÄHI-ITÄ NYT

      Nyt ilmestyi kirja, mikä sopii massajakeluun. Kappaleittain 10 euroa kuluineen laskuun [email protected]
      Yksi tosi jakaja on jo ilmaantunut. Ole sinä seuraava: 80 kpl a 5,- tilille FI41 8000 2138 0264 96. Pelastat sieluja viime hetkellä. Jumala sinut palkitsee! Kirja on A 5 kokoinen ja osa englanniksi ja suomeksi enemmänkin. Voit tilata myös kimpassa jonkun ystävän kanssa. Toimitus yhteen paikkaan. Harri Veijonen [email protected] http://wwnet.fi/users/veijone/.


      SEURAKUNTA TIETÄÄ,

      että helvetti tulee maan päälle silloin, kun Palestiinan valtio on olemassa. (Harri Veijonen, Päivittäiset uutiset 1. 1. 1998)

      Mikä seurakunta? Selvää on, että kansankirkot eivät ole seurakunta, ja ne ovatkin eniten hukassa lopun tapahtumista. Entä vapaiden suuntien yhteisöt? Mikään kirkkokunta ei mene oikean lopun profetian taakse. Ei ole siis niistäkään minun ja Raamatun tarkoittamaksi seurakunnaksi. Entä Weijo Lindroosin ja Petri Paavolan johtama Jumalan seurakunta? Valitettavasti siitäkään ei ole seurakunnaksi, joka tietäisi milloin helvetti tulee maan päälle ja seurakunta lähtee yläilmoihin. Raamatullinen seurakunta näyttää olevan vain se yhteisö, jonka profeettana on Harri Veijonen. Kirkkoihin kuulumattomat uskovat, jonka johdossa on Veijonen!

      Siinä on seurakunta, joka tietää 1. "Tuleva Lähi-Idän rauhansopimus JA uskovien katoaminen", 2. "Jerusalemista sovittaessa Jeesus saapuu pilviin" ja 3. "Palestiina maan päälle JA seurakunta yläilmoihin." Minun kirjojeni nimiä ja minun seurakuntani! Me olemme seurakunta, joka myös tietää niinkuin seurakunnan pitää!

      Huom. Oikeata tietoa Herran paluusta on nyt julistettu 34 vuotta, joten voi olla, että toisissakin yhteisöissä on oikean tiedon omaksuneita yksilöitä, ei kuitenkaan mikään yhteisö siihen usko. http://wwnet.fi/users/veijone/.


      USKOVAISEN KOLUMNI



      29. 1. 2020 TAMPERELAINEN HAASTATTELI EVANKELISTA HARRI VEIJOSTA.
      Haastattelun lopussa todettiin: Uskomuksiaan Veijonen tuo esiin
      muun muassa teoksessaan "Palestiina maan päälle ja seurakunta
      yläilmoihin". Siinä hän väittää, että noin viiden vuoden päästä
      tapahtuu ylöstempaus, jonka seurauksena uskovaiset otetaan
      maan päältä pois.

      Usein väitetään, että Jeesus tulee yllätyksenä. Raamattu
      kuitenkin sanoo päinvastoin "se päivä ei yllätä teitä".
      Ei kuitenkaan ole montaa ihmistä, jotka tietäisivät
      näin tarkasti kuin minä, joka saatan löytyä Matteus 24:46
      uskollisena ja ymmärtäväisenä palvelijana, joka antaa
      tätä ruokaa palvelusväelle. Eikä vain toisille uskoville
      vaan Jumalan tahto on, että kaikki ihmiset pelastuvat,
      joten kerron Herramme tulee totuutta kaikille ihmisille.

      Olen tehnyt tätä jo 34 vuotta. Ensimmäinen alan kirjani
      oli "Tuleva Lähi-Idän rauhansopimus ja uskovien katoaminen".
      Toinen "Jerusalemista sovittaessa Jeesus saapuu pilviin".
      Ja kolmas tuo "Palestiina maan päälle". Jo 1. 1. 1998
      Päivittäisissä nettiuutisissani kirjoitin: "Seurakunta
      tietää, että helvetti tulee maan päälle silloin, kun
      Palestiinan valtio on olemassa." Mikä seurakunta? Minun
      seurakuntani Kirkkoihin kuulumattomat uskovat. Seurakuntaan
      kuuluvat uudestisyntyneet kasteesta riippumatta, jotka
      pitävät minua opettajanaan. Eikä tarvitse jäädä vihan
      aikaan vaan siitä on pelastumisen mahdollisuus uskomalla
      Jeesukseen. Harri Veijonen http://wwnet.fi/users/veijone/.


      TRUMPIN RAUHANSUUNNITELMA

      Meitä ei hätkäytä Donald Trumpin rauhansuunnitelma siinä mielessä, että siitä olisi tulossa Daniel 9:27:ssä kerrottu aikauden vaihdos. Toki se on alkuna pian tulevalle oikealle valerauhalle. Se edellyttää sekä Israelin että palestiinalaisten hyväksymistä.

      Samuel Tuominen: Samalla kun Trump esittää "vuosisadan diilin", Prinssi Charles kutsuu itseään Lähi-Idän rauhantekijäksi ja harkitsee matkaa Iraniin.

      HV: En pidä Charlesia Antikristuksena, mutta Trumpin jälkeen sellainen astuu pian remmiin omine rauhanehdotuksineen.


      PARATIISI VAI HELVETTI?

      Olin hyvilläni kun vastakohtaiseni, pimeä nimimerkki KTS vahvisti pimeydellään sanomisiani, kirjoitti näin:
      Maan päälle tulee PARATIISI kun Palestiinan valtio syntyy. Kyllä jämpti on niin! KTS
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/3590413/harri-veijonen




      ELVIS GOSPEL

      Rentoudun pari kertaa viikossa Pupukahvilassa Itsenäisyydenkatu 10
      mm. LP levyjä kuunnellen. Nyt valikoimaan oli tullut Elvis Gospel.
      Vastaavaa voi kuunnella myös Youtubesta:
      https://www.youtube.com/results?search_query=elvis gospel

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2372
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      251
      2367
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1395
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe