Katsokaa se netistä ,yle ei kuitenkaan näytä sitä.Mahtava puhe,pistää kyllä epäilijöilleen jauhot suuhun.Trumpista kuitenkin suolletaan lähes päivittäin negatiivisia juttuja ja monenlista huhua kyllä levitellään valtalehdistössä.Mutta miksei näytetä esim jotain koko puhetta sellaisenaan vaan aina yle toimittaja on selittämässä Trumpin aikeet pahaksi.Mukaan on saatu tueksi joku demokraatti joka ei muka yllättäin pidä Trumpin poliitiikasta.Tai joku reppana kirjailija jonka ainoa ansio on se että "paljastaa" jonkun pahantahtoisen juorun Trumpista vuosikymmenten takaa.
Miksi Trumpin Davos puhe vaiettiin
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En olisi edes lukenut jos yle tekee siitä uutisen heidän toimittajat kun tuppaa tehdä sinne uutiseen paljon omia tulkintoja parempi on aina katsoa itse oikea lähetys eikä ylen siitä kertoma versio.
Jo lukutaitosi on samaa tasoa kirjoitustaitosi kanssa, epäilen sinun kykenevän lukemaan juurikaan mitään.
Kyllä siitä asia tuli hyvin esiin esiin,turha pilkata
Kirjoitus virheistä somessa valittavat onkin tutkimuksen mukaan tosi moukkia muutenkin ei niistä kannata välittä varsinkin kun hän ei kommentoi itse uutista tai viestiä vaan hän kommentoi pelkästään kirjoittajasta tälläiset riidan haastajat pitää sivuttaa ei siitä keskutelua aiheesta tule vaikka kunka yrität.
justiinsa niin eikä melekein!
Löytyy kokonaisuudessaan suomennettuna Veikko Vallin face sivuita.
I have dream.vapaa puolueeton media Suomeen.